Parkowanie z książką

W Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie jeszcze miesiąc potrwa czytelnicza akcja Parkowanie z książką. Poza możliwością wypożyczenia książek w ogrodzie wilanowskim organizatorzy przygotowali ciekawe warsztaty książkowe.

„Parkowanie z książką” (źródło: materiały prasowe)

„Parkowanie z książką” (źródło: materiały prasowe)

HARMONOGRAM

1 i 2 sierpnia, godz. 10.30–12.00
Barokowe łamigłówki, czyli rzecz o stemmatach
Dawne książki różniły się od współczesnych. Były to małe dzieła sztuki nie tylko pod względem literackim, ale też wizualnym. Zaskakiwały konceptem, formą i kunsztem wykonania. Na przykład stemmaty składające się z herbu i krótkiego wiersza. Organizatorzy zapraszają na warsztaty z rozwiązywaniem tych barokowych łamigłówek.

8 i 9 sierpnia, godz. 18.00–20.00
Dawne oprawy książkowe
Będzie można nauczyć się, jak oprawić książkę na wzór XVII- i XVIII-wiecznych opraw. Każdy uczestnik otrzyma niezbędne do tego materiały: drewniane deseczki, ozdobną tkaninę, skórę, okucia itp.

15 i 16 sierpnia, godz. 10.30–12.00
Historia zakładki książkowej
Będzie można wykonać zakładkę do książki wedle wybranej techniki: druk zakładki na prasie drukarskiej z dowolnie wybranej matrycy na specjalistycznym papierze w różnych kolorach do wyboru; zakładka z zasuszoną rośliną włożoną pomiędzy klisze filmowe zszyte kordonkiem; zakładka inspirowana detalami z elewacji pałacowej przy użyciu różnego rodzaju materiałów.

Parkowanie z książką
Od 1 do 16 sierpnia 2015 roku
Muzeum Pałacu Króla Jana III
Wilanów

Dodaj komentarz