Krzesło w piekle

7 sierpnia w BWA w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy Krzesło w piekle, na której swoje prace pokaże Krzysztof Gawronkiewicz. Na wystawie będzie można zapoznać się z całym jego dorobkiem artystycznym – komiksami, ilustracjami oraz rysunkami koncepcyjnymi.

Krzysztof Gawronkiewicz, ilustracja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Gawronkiewicz, ilustracja (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Gawronkiewicz jest mistrzem w opowiadaniu obrazem. W pracy nad komiksem stosuje techniki z zakresu rysunku, malarstwa oraz grafiki. Posługuje się kilkoma stylami, które dostosowuje do rodzaju opowiadanej historii.

Krzysztof Gawronkiewicz – urodził się w 1969 roku. Jest twórcą komiksów oraz ilustratorem. W jego dorobku artystycznym znajdują się komiksy takie jak „Burza” (scen. Maciej Parowski), „Achtung Zelig!” (scen. Krystian Rosenberg), „Mikropolis” (scen. Dennis Wojda, cykl), „Przebiegłe dochodzenie Ottona i Watsona” (scen. Grzegorz Janusz, seria) i „Powstanie. Za dzień, za dwa” (scen. Marzena Sowa). Jako ilustrator współpracował przez wiele lat m.in. z „Fantastyką”, „Nową Fantastyką”, „Gazetą Wyborczą”, „Fenixem” i „Lampą”.

Krzesło w piekle. Krzysztof Gawronkiewicz
Kurator wystawy: Piotr Machłajewski
Od 7 do 27 sierpnia 2015 roku
Wernisaż: 7 sierpnia 2015 roku, godzina 17.00
BWA Jelenia Góra

Dodaj komentarz