• 2015-07-31

Światowej sławy trębacz na Geyer Music Factory

W najbliższy piątek w ramach Geyer Music Factory 2015 wystąpi światowej sławy trębacz Michael „Patches” Stewart wraz z przyjaciółmi. Artysta zaprezentuje się między innymi w towarzystwie Michała Urbaniaka (skrzypce), będącego gościem specjalnym koncertu, oraz Henryka Miśkiewicza (saksofon). Muzycy wspólnie zabiorą słuchaczy w podróż przez różnorodne style jazzowe: od Dixie po współczesne kompozycje.

Geyer Music Factory 2015 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Geyer Music Factory 2015 – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Urodzony w Nowym Orleanie Michael „Patches” Stewart należy do czołówki współczesnych trębaczy. Współpracował z najlepszymi muzykami (Quincy Jones, George Duke, Marcus Miller, Earth, Wind & Fire i Al Jarreau). Muzyk od najmłodszych lat był zafascynowany trąbką, jednak naukę gry rozpoczął dopiero w szkole średniej. Zadebiutował jako szesnastolatek w sekcji dętej nagrania Lady Marmalade zespołu LaBelle. Po ukończeniu nauki wyjechał do Los Angeles i zaczął intensywnie pracować.

„Patches” zwrócił na siebie uwagę Quincy Jonesa, gdy ten rozpoczynał trasę płyty Dude na początku lat osiemdziesiątych. Spotkanie doprowadziło do współpracy z takimi artystami jak choćby Soul to Soul czy Diana Ross i Whitney Houston. Pierwsze solowe nagrania Stewarta zostały wyprodukowane dla wytwórni Hip Bop – akustyczne standardy jazzowe na płycie Blue Patches (1997) i bardziej współczesne brzmienie Penetration (1998). Artysta najbardziej znany jest z występowania przez osiem lat na scenie z Alem Jarreau, co zaowocowało trwającą do dzisiaj współpracą z zespołem Marcusa Millera.

Michael „Patches” Stewart (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michael „Patches” Stewart (źródło: materiały prasowe organizatora)

Osobowości: Michael „Patches” Stewart – koncert w ramach Geyer Music Factory 2015
31 lipca 2015 roku
Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi

Dodaj komentarz