• 2015-07-30

Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska

Do 14 sierpnia nad Motławą potrwają koncerty z cyklu Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska. Już w najbliższy czwartek, w Sali Kameralnej Polskiej Filharmonii Bałtyckiej, usłyszeć będzie można Messages Quartet.

Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Formacja zaprezentuje się w składzie: Robert Kwiatkowski (I skrzypce), Oriana Masternak (II skrzypce),  Karol Sienkiewicz (altówka) oraz Beata Urbanek-Kalinowska (wiolonczela). W czasie koncertu zostaną wykonane utwory autorstwa Andrzeja Panufnika i Henryka Mikołaja Góreckiego.

Kolejne występy będą okazją do wysłuchania repertuaru wybitnych twórców muzyki klasycznej, jak Mozart, Beethoven, Brahms czy Händel. Wystąpią między innymi Baltic Kwartet, Gdańskie Trio Stroikowe  oraz Amber Brass Quintett.

Od kilku lat gdańszczanie i turyści odwiedzający Gdańsk mają okazję uczestniczyć w muzycznych spotkaniach odbywających się w historycznych obiektach miasta dzięki projektowi Muzyka w Zabytkach Starego Gdańska. W ramach tego cyklu Polska Filharmonia Bałtycka organizuje w zabytkowych wnętrzach Gdańska koncerty kameralne połączone z prelekcjami Aleksandra Masłowskiego na temat historii miasta oraz jego zabytków. Wydarzenia towarzyszące projektowi są zatem okazją nie tylko do refleksji muzycznej, ale również do podziwiania lokalnej architektury sakralnej, między innymi Kościoła św. Jakuba, Bożego Ciała czy św. Piotra i Pawła. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Muzyka w Zabytkach Starego Miasta
Polska Filharmonia Bałtycka
Od 28 lipca do 14 sierpnia roku
Gdańsk

Dodaj komentarz