The Drawers

Kasia Michalski Gallery zaprasza 3 września na wernisaż wystawy The Drawers. To pierwsza z cyklu wystaw zbiorowych eksponujących prace dziewięciorga młodych polskich artystów, ilustratorów i projektantów.

Ewa Doroszenko, „Urban Space III” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Doroszenko, „Urban Space III” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prezentowana będzie w dwóch częściach: w przestrzeni wystawienniczej galerii znajdą się wybrane prace zaaranżowane przez samych twórców, zaś w znajdujących się w biurze tytułowych szufladach, pokazana zostanie szersza ich selekcja.

The Drawers to po angielsku zarówno rysownicy, jak i szuflady – tytuł wskazuje więc zarówno na miejsce, jak i podmioty wystawy. Choć rysunek nie jest jedynym medium stosowanym przez wybranych artystów, na wystawie dominują prace na papierze. Stanowią one reprezentatywną część bogatej i wielowątkowej aktywności zawodowej oraz wyrażają zainteresowania zaproszonych artystów: od fascynacji kulturą popularną w wydaniu Rafała Dominika, przez kolaże Ewy Doroszenko inspirowane jej licznymi podróżami, odkrywanie estetyki codzienności w wydaniu Ewy Iwaniuk i Szymona Szewczyka, wykorzystanie znalezionej ikonografii w pracach Marii Jeglińskiej i Piotra Krzymowskiego, po pełne ekspresji rysunki Maess, radosne malarstwo Magdaleny Łapińskiej i intrygujące szkice piórem oraz akwarele Michała Gayera.

Za wyjątkowością opracowanego formatu wystawienniczego stoją względy praktyczne: tajemniczy, choć standardowy mebel galeryjny zawiera dziewięć szuflad. Każda szuflada skrywać będzie prace tylko jednego twórcy. Szuflady otwierają się po jednej na raz – trzeba zamknąć jedną by otworzyć kolejną. W ten sposób, zyskujemy niejako dziewięć miniwystaw indywidualnych, i zachęcamy zwiedzających do bezpośredniego, osobistego obcowania z pracami. Po dwutygodniowej prezentacji, prace pozostaną w Galerii, i choć trzymane pod kluczem, będą wciąż dostępne.

Artyści: Rafał Dominik, Ewa Doroszenko, Michał Gayer, Ewa Iwaniuk, Maria Jeglińska, Piotr Krzymowski, Magdalena Estera Łapińska, Maess, Szymon Szewczyk

The Drawers
Od 3 do 17 września 2015 roku
Wernisaż: 3 września 2015 roku, godzina 19.00
Kasia Michalski Gallery
Warszawa

Dodaj komentarz