• 2015-07-28

Jedyny taki Pokój

30 lipca tuż przy Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie, na rogu ulic Towarowej i Grzybowskiej, zostanie otwarta przestrzeń, w której każdy poczuje się wyjątkowo. Pokój na lato otworzy koncert Piotra Zabrodzkiego Podróż Sentymentalna. Autorskie interpretacje najpiękniejszych polskich melodii przed- i powojennych przeniosą słuchaczy w minioną epokę. Pokój będzie otwarty do 27 września.

Pokój na lato (źródło: materiały prasowe)

Pokój na lato (źródło: materiały prasowe)

Wśród szklanych wieżowców i starych, wolskich kamienic, na zielonej skarpie wśród drzew powstaje miejsce, w którym wczoraj spotyka się z dzisiaj. Letni pawilon rekreacyjno-kulturalny Pokój na lato, w którym odbywać się będą jazzowe koncerty, przedwojenne potańcówki i warsztaty inspirowane jedyną i najlepszą Warszawą.

Na czwartkowym koncercie będzie można usłyszeć Tango milonga, Na pierwszy znak, Umówiłem się z nią na dziewiątą i inne pamiętne piosenki przypominające o historii stolicy.

Lokalizacja pawilonu nie jest przypadkowa. Pokój na lato dopełnia wydźwięk narracji Muzeum Powstania Warszawskiego. Jest bowiem przestrzenią dialogu, spotkań, relaksu. Każdy dla kogo Warszawa jest domem będzie miał na Woli swój Pokój. Można będzie przyjść na koncert jazzowy bądź wziąć udział w warsztatach o gwarze warszawskiej; na cyklicznych, wyjątkowych „żurach”, czyli spotkaniach z varsavianistą Jarkiem Wojciechowskim, posłuchać mało znanych ciekawostek o sporcie w międzywojniu czy życiu towarzyskim Stefana Starzyńskiego. Aspirujących grajków i wielkie talenty organizatorzy zapraszają na warsztaty jazzowe z Michałem Polcynem, który opowie czym jest swing czy czym jest synkopa. Można będzie spróbować swoich sił w pierwszym do tej pory przedwojennym karaoke, albo w sierpniowy wieczór wpaść do letniego kina plenerowego, w którym z gigantycznego hamaka wśród drzew można będzie obejrzeć najbardziej warszawskie z warszawskich filmy. Odbędą się także warsztaty fotograficzne i kulinarne Jedz powoli.

Pokój na lato
Od 30 lipca do 27 września 2015 roku
Muzeum Powstania Warszawskiego
Warszawa

Dodaj komentarz