• 2015-07-28

Katowice stolicą muzyki alternatywnej po raz dziesiąty

Od 7 do 9 sierpnia Katowice znów przeobrażą się w stolicę muzyki alternatywnej – kilkanaście tysięcy ludzi przyjedzie na Śląsk, by stanąć oko w oko z legendami awangardy, indie, punk rocka i jazzu, poznać artystów niepokornych z Azji, Afryki, Ameryki i obrzeży Europy, w jednym miejscu i czasie skonfrontować się z tym, co najlepsze w młodej polskiej muzyce i wreszcie dać się porwać do tańca najlepszym DJ-om i producentom nowej elektroniki.

Off Festiwal 2015 – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Off Festiwal 2015 – logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak co roku odbywać się będą również dyskusje o literaturze, degustacje potraw i napojów z całego świata oraz specjałów lokalnej kuchni śląskiej. Po raz pierwszy natomiast zagości na OFF-ie burleska – zaangażowana, performatywna sztuka odkrywania ciała i znaczeń. To dla dorosłych, w późnych godzinach wieczornych – a dla najmłodszych, którzy również na festiwalu są mile widziani, przygotowana została Piaskoffnica, po raz pierwszy we współpracy z Mistrzami Kodowania. Dzieci, pod okiem wykwalifikowanych trenerów z przeszkoleniem pedagogicznym, będą mogły postawić tam swoje pierwsze kroki w kodowaniu. Będzie też tradycyjna już czwartkowa uwertura do OFF-a, choć w nieco innej formule – w surowych murach Porcelany Śląskiej odbędzie się  koncert i wystawa na cześć pionierów ze Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia.

Jedną z gwiazd 10. edycji Off Festivalu będzie jedna z najbardziej znaczących kobiet w historii rocka, pisarka, poetka, wokalistka i artystka wizualna – Patti Smith.

W Katowicach wystąpią również między innymi: Ride, Run The Jewels, The Residents, Sun Kil Moon, Sunn O))), Xiu Xiu z muzyką z Twin Peaks, zaś z polskich wykonawców Ten Typ Mes, Pablopavo i Ludziki, Władysław Komendarek czy zespół Kwadrofonik.

Off Festival 2015
Fundacja Independent, Miasto Katowice
Od 7 do 9 sierpnia 2015 roku
Katowice

Dodaj komentarz