• 2015-07-28

Dzieje się w Barakah

28 lipca i 4 sierpnia o godz. 19.30 w Teatrze Barakah w Krakowie wystartuje Letnia Akademia Filmowa w ArtCafe Barakah, 30 lipca o godz. 21.00 odbędzie się Dramatorium w kuflu piwa, czyli literatura po czesku, 7 sierpnia o godz. 20.00 koncert zagrają Azja i Hubert + KB Acoustic, a 8 i 9 sierpnia będzie można zobaczyć spektakl Świadkowie.

„Świadkowie”, reż. Piotr Jędrzejas (źródło: materiały prasowe)

„Świadkowie”, reż. Piotr Jędrzejas (źródło: materiały prasowe)

Pod wpływem wakacji Akademia Filmowa Barakah zmienia się w Letnią Akademię Filmową w ArtCafe i jak łatwo się domyślić, z ekranu sceny teatralnej przechodzi na ekran umieszczony na jednej ze ścian w chłodnych wnętrzach klubokawiarni. Przez całe wakacje, w każdy wtorek wieczorem widzowie mają okazję uciec od upału i przenieść się w świat filmowych arcydzieł. Tym razem będą zdobywcy Oscarów, filmowcy kontrowersyjni i ci, u których nie brakuje ani krwi, ani papierosowego dymu, Wang, McDonagh, Jarmusch, Tarantino, Stone, Allen, Anderson i bracia Coen.

Cykl Dramatorium to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, tym razem czeską. Czechy, czyli piwo, knedliczki, Krecik, Zelenka, „Postrzyżyny”, Praga, Havel, Wojak Szwejk, południowa granica i „Pociągi pod specjalnym nadzorem”. Nie zabraknie Bohumila Hrabala, Jaroslava Haška oraz współczesnej czeskiej literatury.

Letnia Akademia Filmowa w ArtCafe Barakah (źródło: materiały prasowe)

Letnia Akademia Filmowa w ArtCafe Barakah (źródło: materiały prasowe)

W spektaklu Świadkowie reżyser, Piotr Jędrzejas, wraz z aktorami, Anetą Wirzinkiewicz i Marcinem Kaliszem, z nowym spojrzeniem i doświadczeniem wchodzą w świat Tadeusza Różewicza. W przedstawieniu, które jest zdarzeniem teatralnym na pograniczu performance’u i klasycznej sztuki teatralnej, wierni tekstowi Świadkowie albo nasza mała stabilizacja odkrywają, jak bardzo chcemy być szczęśliwi, a jak trudno tę pełnię szczęścia osiągnąć. W końcu lądujemy w pułapce.

Cykl wydarzeń letnich 
Od 28 lipca do 9 sierpnia 2015 roku
Teatr Barakah
Kraków

Dodaj komentarz