• 2015-07-28

Sierpień na Żeglarskiej w Toruniu

Druga połowa wakacji w Teatrze Muzycznym w Toruniu będzie nie mniej interesująca niż pierwsza. Poza kontynuowanymi seansami letniego kina w sierpniu odbędą się ciekawe wydarzenia muzyczne.

„Ciao Ciao Bambina” (źródło: materiały prasowe)

„Ciao Ciao Bambina” (źródło: materiały prasowe)

Ciao Ciao Bambina to nie tylko słowa jednego z wielkich przebojów, ale też tytuł spektaklu o losach Marino Mariniego, który na scenie Teatru Muzycznego będzie można zobaczyć 15 sierpnia. Włoski piosenkarz i kompozytor, niezwykle popularny w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych XX wieku, serca Polaków zdobył za sprawą piosenki Nie płacz, kiedy odjadę. W rolę artysty wciela się Nicola Palladinii, ambasador włoskiej piosenki w Polsce. Na scenie towarzyszyć mu będzie duet muzyków: Dominik Dudzik (kontrabas/piano) i Piotr Bogutyn (gitary). Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną prowadząc widzów przez trzy dekady XX wieku. Wraz z nim poznają klimat nowojorskiej Małej Italii, odwiedzają kabarety Neapolu i Rzymu, będą świadkami wielkiego sukcesu artysty nad Sekwaną, a także polskiego rozdziału w karierze Mariniego. Tło dla spektaklu stanowią widowiskowe videoprojekcje wprowadzające w klimat i atmosferę minionych lat. Publiczność usłyszy także niezapomniane melodie jak m.in. Marina, Volare, Tu vuo fa l’americano i wiele innych.

W sierpniu, w niemal dokładną rocznicę pierwszego występu do Torunia wraca pieśniarz i poeta Leszek Długosz. Recital artysty, jednego z czołowych współtwórców złotego okresu Piwnicy pod Baranami odbędzie się 22 sierpnia. Podczas recitalu Długosz w akompaniamencie pianina wykona swoje najsłynniejsze utwory. Usłyszymy m. in. Dzień w kolorze śliwkowym, Nie ma nas, Także i Ty i wiele innych niezapomnianych przebojów. Piosenki przeplatać będą zabawne anegdoty i historyjki z życia artysty, połączone z odczytem jego wierszy.

Muzyczny sierpień w Teatrze zakończy spotkanie z jazzem. W ramach cyklu Jazz w Pałacu 29 sierpnia zagra zespół Krzysztof Ścierański New Quartet. Krzysztof Ścierański popularność zdobył jako basista jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. W formacji New Quartet na scenie partnerują mu wybitni muzycy: Zbigniew Jakubek (piano), Michał Kobojek (saksofon) oraz Przemysław Kuczyński (perkusja).

Ciao Ciao Bambina
5 sierpnia 2015 roku, godz. 19.00
Recital Leszka Długosza
22 sierpnia 2015 roku, godz. 19.00
Krzysztof Ścierański New Quartet
29 sierpnia 2015 roku, godz. 19.00
Teatr Muzyczny
Toruń

Dodaj komentarz