• 2015-07-25

Piknik miejski w towarzystwie orzeźwiającego projektu muzycznego

Już w najbliższą sobotę (25 lipca) odbędzie się kolejna edycja Pikniku Miejskiego: Nad rzekę, który ponownie zgromadzi na Bulwarze Czerwieńskim fanów smacznego jedzenia oraz aktywnego wypoczynku. Tym razem wydarzeniu towarzyszyć będzie wyjątkowa muzyczna oprawa w ramach trzeciej edycji projektu Spragnieni Lata. Pod Wawelem wystąpią: Julia Marcell, Skubas oraz duet Xxanaxx.

„Piknik miejski: Nad rzekę” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Piknik miejski: Nad rzekę” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piknik Miejski: Nad rzekę stanowi okazję do poszukiwania kulinarnych ciekawostek, a także pretekst, by spędzić wolny czas na łonie przyrody i nie martwić się o przygotowywanie posiłków. Na miejscu od godziny 12.00 do 18.00 będzie można skosztować dań przygotowanych przez wystawców. Apetyt zaostrzą zajęcia ruchowe prowadzone przez profesjonalnych instruktorów.

Projekt  Spragnieni Lata łączy wykonawców za pomocą niepowtarzalnej, undergroundowej atmosfery i z założenia prezentuje artystów, którzy zmieniają scenę muzyczną, konsekwentnie wnosząc do niej coś nowego. Cechuje go niecodzienna konwencja, a także możliwość poznania wielu indywidualności artystycznych.

Jednym z wykonawców tegorocznej edycji wydarzenia jest pochodzący z Lublina wokalista, gitarzysta i kompozytor muzyki alternatywnej  Skubas. Operując charakterystyczną barwą głosu, w towarzystwie gitarowych brzmień, artysta udowadnia, że proste, folkowe, grunge’owe utwory nigdy nie wychodzą z mody.

Mieszkająca w Berlinie polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów Julia Marcell w ciągu kilku lat zasłużyła sobie na miano gwiazdy sceny alternatywnej, a jej nowatorski, niezależny styl i autorskie podejście zyskały uznanie krytyków. W ramach Spragnionych Lata artystka promuje swój trzeci, osobisty album Sentiments. Uczestnictwo w projekcie będzie nową odsłoną płyty, ale także okazją do zaprezentowania nowego materiału.

Zderzenie artystycznych osobowości wokalistki Klaudii Szafrańskiej i Michała Wasilewskiego, czyli duetu XXANAXX, tworzy interesujące połączenie eterycznego głosu Klaudii z analogowymi brzmieniami, przestrzennymi pogłosami i mocnymi, tanecznymi brzmieniami. Podczas trasy duet będzie wykonywał między innymi utwory z ostatniej płyty Triangles.

„Spragnieni lata” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Spragnieni lata” – plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Piknik miejski: Nad rzekę
25 sierpnia 2015 roku
Kraków

Dodaj komentarz