• 2015-07-24

Pierwsza edycja festiwalu filmowego Spektrum

Przedpremierowe i premierowe pokazy filmowe, warsztaty operatorskie i krytyczne, spotkania z twórcami – to wszystko czeka na publiczność podczas Świdnickiego Festiwalu Filmowego Spektrum. Pierwsza edycja nowego wydarzenia na filmowej mapie Polski odbędzie się między 11 a 15 listopada tego roku.

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Spektrum będzie dla polskich widzów wyjątkową okazją, by w kameralnej atmosferze malowniczej Świdnicy zobaczyć najgorętsze tytuły międzynarodowych festiwali zanim trafią one do kinowej dystrybucji. W programie Świdnickiego Festiwalu Filmowego znajdzie się 10 najciekawszych filmów sezonu 2015/2016 – pełnometrażowych fabuł wybranych przez selekcjonerów z Wrocławskiej Fundacji Filmowej podczas europejskich imprez filmowych oraz znajdujących się w ofercie polskich dystrybutorów. Motywem przewodnim imprezy będzie znaczeniu obrazu w procesie tworzenia filmu fabularnego. Kolejne odsłony dedykowane będą innym elementom produkcji filmowej.

Oprócz 10 filmów pełnometrażowych w programie znajdzie się również 10 polskich krótkich metraży zrealizowanych przez najbardziej obiecujących twórców młodego pokolenia. Pokazom towarzyszyć będą spotkania z reżyserami i aktorami festiwalowych filmów. Widzowie będą mogli również wziąć udział w warsztatach – skierowanych do młodzieży zajęciach operatorskich, których celem będzie zapoznanie uczestników z podstawami kreowania obrazu w filmie oraz warsztacie krytyki filmowej, w ramach których fani kina poznają podstawy analizy dzieła filmowego, ze szczególnym naciskiem na rolę strony wizualnej w tworzeniu filmowej opowieści.

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum
Od 11 do 15 listopada 2015 roku
Organizatorzy: Wrocławska Fundacja Filmowa, Świdnicki Ośrodek Kultury
Świdnica

Dodaj komentarz