Stocznia / Chantier Naval / Shipyard. Wystawa Veronique de Guitarre i Florence de Guitarre

6 sierpnia w Galerii Pionova w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy Stocznia / Chanter Naval / Shipyard. Na wystawie oglądać będzie można obrazy, grafiki oraz fotografie autorstwa dwóch francuskich artystek Veronique de Guitarre i Florence de Guitarre.

Fotografia autorstwa Florence de Guitarre (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fotografia autorstwa Florence de Guitarre (źródło: materiały prasowe organizatora)

Idea wystawy zrodziła się w 2012 roku podczas wizyty artystek w gdańskiej Stoczni Remontowej. Oprowadzane po stoczni, robiąc szkice i fotografie, zdecydowały się opowiedzieć o swoich wrażeniach i przemyśleniach szerszemu gronu odbiorców we Francji i w Polsce.

Veronique de Guitarre, artystka z Paryża, od lat zafascynowana jest portową architekturą i stoczniowym krajobrazem; pracowała przedtem nad wieloma projektami artystycznymi związanymi ze stoczniami w różnych miastach (m.in. w Hawrze, Dunkierce, Marsylii, Rouen czy Montevideo).

Dla Florence de Guitarre jest to pierwsza wystawa o tej tematyce. Po wizycie w Gdańsku podjęły decyzję o przeprowadzeniu wspólnego projektu. Przedpremierowy, kwietniowy pokaz wystawy w Paryżu dowiódł, że cieszy się ona dużym zainteresowaniem.

Wystawa składać będzie się z 30 prac (obrazów, grafiki i fotografii dużego formatu, druk na papierze i dibond) oraz instalacji o tematyce stoczniowej.

Wystawa Veronique de Guitarre i Florence de Guitarre Stocznia / Chanter Naval / Shipyard
Od 8 sierpnia do 6 września 2015 roku
Wernisaż 6 sierpnia 2015 roku, godzina 19.00
Galeria Sztuki Współczesnej Pionova
Gdańsk

Dodaj komentarz