• 2015-07-24

Paolo Sorrentino stworzył osobisty film o miłości

Najnowszy film twórcy nagrodzonego Oscarem Wielkiego piękna Paolo Sorrentino przedstawia olśniewającą wizualnie, pełną emocji i błyskotliwego humoru opowieść o gościach luksusowego hotelu u podnóża Alp. W rolach głównych występują Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano oraz Jane Fonda. Polska będzie trzecim w kolejności krajem, po Włoszech i Francji, w którym film trafi do kinowej dystrybucji. Premiera obrazu zaplanowana jest na 18 września.

„Młodość”, reż. Paolo Sorrentino (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

„Młodość”, reż. Paolo Sorrentino (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Wybitny kompozytor (Michael Caine) otrzymuje od angielskiej królowej nieoczekiwaną propozycję. Kobieta (Rachel Weisz) chce się dowiedzieć, dlaczego mąż porzucił ją dla dziewczyny (Paloma Faith), od której wszystko ją różni. Słynny reżyser (Harvey Keitel) szuka idealnego zakończenia dla swojego najważniejszego filmu. Charyzmatyczny aktor (Paul Dano), znany z roli w superprodukcji, chce znaleźć prawdziwe życiowe wyzwanie. Miss Universe postanawia wszystkim pokazać, dlaczego to ona jest najpiękniejszą kobietą na świecie. Wielka gwiazda (Jane Fonda) zjawia się po latach, by prosto w twarz powiedzieć mężczyźnie swojego życia, co naprawdę o nim myśli. Kilka letnich dni, podczas których wyjdą na jaw najgłębsze tajemnice, a wystawione na próbę zostanie powszechne pragnienie wiecznej młodości.

To bardzo osobisty film o miłości. Chyba udało mi się w nim dojść do granic tego, jak bezpośrednio mogę o niej mówić, bo jestem dość nieśmiały. A miłość to dla mnie przyjaźń, wspomnienia, relacje między rodzicami i dziećmi. To też film o tym, jak myślimy o przeszłości i byciu młodym, nawet jeśli młodzi już nie jesteśmy.

Paolo Sorrentino

Młodość
Reżyseria i scenariusz: Paolo Sorrentino
Obsada: Michael Caine, Harvey Keitel, Rachel Weisz, Paul Dano, Jane Fonda, Paloma Faith
Dystrybucja: Gutek Film
Włochy, Francja, Szwajcaria, Wielka Brytania 2015
Czas trwania: 118 min.
Premiera: 18 września 2015 roku

Dodaj komentarz