• 2015-07-22

Sztuka piaskiem i morzem malowana

Projekt Kulturalna Plaża to unikatowy cykl działań kulturalnych odbywających się w lipcu i sierpniu na sopockiej plaży przy Teatrze na Plaży i Klubie Atelier, łączący działania z zakresu teatru, muzyki, filmu i literatury.

„Balladyna” (źródło: materiały prasowe)

„Balladyna” (źródło: materiały prasowe)

W każdy poniedziałek w lipcu i sierpniu na plażowej scenie odbywać się będą pokazy ambitnego kina. W lipcu pojawią się filmy z repertuaru Sopot Film Festivalu, a w sierpniu z festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Wtorki i środy to teatr, recitale i koncerty. Na scenie zaprezentują się przede wszystkim artyści związani przez cały rok z Teatrem na Plaży. W ten sposób zarówno w lipcu, jak i w sierpniu zobaczymy rewię Jutro będzie lepiej zrealizowaną przez Piotra Kosewskiego i artystów Sopockiego Teatru Tańca. Jej pierwsza plażowa odsłona (14 lipca) odbyła się w trakcie Sopot Film Festivalu pod hasłem „filmowa rewia”. Jej druga osłona odbędzie się już 3 sierpnia, a w repertuarze zabrzmią piosenki z przedwojennych polskich filmów.

28 lipca w ramach realizowanego w Teatrze na Plaży projektu Przybora+Wasowski publiczność usłyszy muzykał Balladyna ’68 na podstawie twórczości Kabaretu Starszych Panów. 20 sierpnia Sopocki Teatr Tańca zaprezentuje jedną ze swoich najnowszych produkcji, czyli Essentię.

Odbędzie się również recital Piotra Kosewskiego Festiwal piosenki (nie)poważnej, kilkukrotnie zostanie zagrana Shirley Valentine Teatru Czwarte Miasto, a w weekendowe poranki na tarasie Klubu Atelier grana będzie dla najmłodszych widzów Pchła Szachrajka w Sopocie (31 lipca, 1, 2, 16 i 23 sierpnia o godz. 11.00) oraz Dyzio ma dość (8, 14 i 15 sierpnia).

„Pchła Szachrajka w Sopocie” (źródło: materiały prasowe)

„Pchła Szachrajka w Sopocie” (źródło: materiały prasowe)

Kulturalna Plaża to również koncerty. 22 lipca odbędzie się koncert Młynarski plays Młynarski z gościnnym udziałem  Natalii Grosiak z zespołu Mikromusic, a 11 sierpnia koncert Domowe Melodie.

Kulturalna Plaża to jednak nie tylko koncerty, kino i teatr, ale też działalność edukacyjna dla najmłodszych. W przestrzeni Sali Prób Teatru na Plaży w lipcu i sierpniu będą się odbywać warsztaty muzyczno-teatralne dla dzieci z Sopockim Teatrem Muzycznym Baabus Musicalis. W ramach warsztatów powstaną dwa minispektakle do narracji Leszka Możdżera z udziałem uczestniczących w nich dzieci, które zaprezentowane zostaną na plażowej scenie. Zapisy na warsztaty już ruszyły. Na zakończenie całego projektu od 20 do 23 sierpnia będzie odbywać się Festiwal Literacki Sopot, w ramach którego widzowie będą mogli uczestniczyć w codziennych spotkaniach z jego gośćmi, prowadzonych przez Michała Nogasia z radiowej Trójki.

Cykl spektakli, koncertów, pokazów filmowych w ramach projektu Kulturalna Plaża
Od 9 lipca do 23 sierpnia 2015 roku
Teatr na Plaży
Klub Atelier
Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Sopot

Dodaj komentarz