• 2015-07-22

Ku swojemu zdumieniu drugim singlem albumu Tomka Lipińskiego

Ku swojemu zdumieniu to drugi singiel promujący długo wyczekiwany album Tomka Lipińskiego To, czego pragniesz. Do utworu został zrealizowany teledysk, który wyreżyserował Michał Braum.

„To, czego pragniesz”, Tomek Lipiński – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

„To, czego pragniesz”, Tomek Lipiński – okładka płyty (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Tomek Lipiński – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor piosenek, od 1979 roku współtwórca polskiej sceny muzyki rockowej, nowofalowej i punkowej. Założyciel Tiltu, Brygady Kryzys, Fotoness, zespołów, które na trwałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Na koncie ma także współpracę z legendą polskiego reggae, grupą Izrael. Tomek Lipiński skomponował takie klasyki polskiej muzyki jak Centrala i To co czujesz, to co wiesz Brygady Kryzys, Mówię ci że… (z niezapomnianym chórkiem będącej wówczas na początku swej drogi muzycznej Kayah), Nie wierzę politykomJeszcze będzie przepięknieCo się stało w tym kraju nad Wisłą i Runął już ostatni mur Tiltu. Dorobek Tomka to także solowa płyta Nie pytaj mnie z 1994. Był felietonistą magazynu „Teraz Rock” oraz prowadził w latach 2008–2012, wspólnie z raperem Vieniem z Molesty, cotygodniową audycję Wysypisko w radiu Roxy.

Obecnie tworzy i występuje pod własnym nazwiskiem. Od lat pracuje z Piotrem Leniewiczem (gitara basowa) i Karolem Ludewem (perkusja). Z nimi nagrał piosenki na swój album. W nagraniach płyty udział wzięli także Michał Jelonek (skrzypce), Marcin Krakowiak (wiolonczela), Katarzyna Wiercińska i Stanisław Karpiel (chórki).

Tomek Lipiński | To, czego pragniesz
Premiera płyty: 20 kwietnia 2015 roku
Warner Music Poland

Dodaj komentarz