Pałac Kultury na styku architektury i codziennego życia

PKiN autorstwa Jacka Foty stwarza okazję do wglądu w nieznane, intymne życie jednego z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Polsce – Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Premiera książki będzie miała miejsce już dziś o godz. 20.00 w Sali Marmurowej Pałacu Kultury. Organizatorzy zapraszają też na wystawę, którą będzie można oglądać do 26 sierpnia. Kuratorem jest Joanna Kinowska.

Jacek Fota, „PKiN” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Jacek Fota, „PKiN” – okładka (źródło: materiały prasowe wydawcy)

Autor spędził niemal dwa lata na fotografowaniu jego wnętrz, poznał wielu jego pracowników, z wieloma się zaprzyjaźnił i utrzymuje kontakty do dziś. Dzięki temu na fotografiach pojawiają się nie tylko miejsca niedostępne dla niewtajemniczonych: zaplecza gospodarcze, podziemia, warsztaty, stolarnie, wentylatornie, bojlerownie, ale także przestrzenie, które użytkownicy pałacu zmieniali i porządkowali po swojemu – niesamowite, niedzisiejsze, prywatne. Zestawione w autorski sposób kadry tworzą osobisty portret gmachu, gdzie to, co najciekawsze, dzieje się na styku monumentalnej architektury i codziennego życia.

Czytaj o książce Jako dowód i wyraz przyjaźni. Reportaże o Pałacu Kultury (Wydawnictwo Czarne)

Jacek Fota – fotograf, autor m.in. cyklu zdjęć o podróży przez Stany Zjednoczone, wydanego w książce fotograficznej Some Things are Quieter than Others (2013) oraz serii zdjęć Vacant Florida, prezentowanych na wystawie w galerii Obserwacja (Warszawa, 2014). Laureat trzeciego miejsca na przeglądzie portfolio podczas Miesiąca Fotografii w Bratysławie (2014). Od 2013 roku reprezentuje go agencja Anzenberger z Wiednia.

Jacek Fota, PKiN
Premiera: 22 lipca 2015 roku
Fundacja Centrum Architektury w Warszawie

Dodaj komentarz

Sonda

Kolekcjonuję:

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Zobacz archiwum

Konkursy

Cytaty


Magazyn

U have turned off the Artwork.

On the other hand U have become integrated with an interactive art experience.

Yes, U can go back but U can't change the fact that U've been integrated...

In case U want 2 turn the Artwork back on just click one of the other buttons.

CODEMANIPULATOR