• 2015-07-21

Festiwal Soundedit 2015

Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych Soundedit odbędzie po raz siódmy w Łodzi. Podczas tegorocznej edycji, która rozpoczyna się 22 października, można będzie się dowiedzieć, jak organizuje się takie wydarzenia jak Live Aid, jak pracowało się na planie The Wall, jak powstało słynne Smoke On The Water czy Child In Time.

Festiwal Soundedit 2015, Bob Geldof, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Soundedit 2015, Bob Geldof, fotografia (źródło: materiały prasowe organizatora)

Tradycyjnie już Soundedit to nie tylko koncerty, ale przede wszystkim spotkania, warsztaty i prelekcje wybitnych gości. Jak co roku odwiedzą nas producenci, kompozytorzy i artyści odpowiedzialni za brzmienie wielu legendarnych płyt, singli i nagrań. Nie zabraknie więc oficjalnych oraz zakulisowych opowieści, które stanowią o charakterze i są podstawową wartością Festiwalu.

Dzięki współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach projektu Ojczysty – Dodaj do Ulubionych sobotni wieczór (24 października) na scenie Klubu Wytwórnia rozpocznie wyjątkowy koncert Wojciecha Waglewskiego. Tym razem Wagiel wystąpi w doborowym towarzystwie gości specjalnych: Marii Peszek, Leszka Możdżera, Fisza i Emade oraz, co oczywiste, zespołu Voo Voo. Po koncercie, podczas uroczystej gali, Wojciech Waglewski otrzyma nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem w uznaniu za „szczególne dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej i kunszt słowa”.

Po latach starań do Łodzi zawita znakomity muzyk i producent, basista zespołu Deep Purple – Roger Glover. Artysta otrzyma nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem za „całokształt dokonań w dziedzinie produkcji muzycznej”. Glover spotka się z festiwalową publicznością, będzie więc można dowiedzieć się jak powstały słynne albumy In Rock, Machine Head, Made In Japan, czy też najnowszy krążek Deep Purple Now What!?. W niedzielę muzyk wystąpi ze swym macierzystym zespołem w łódzkiej Atlas Arenie.

Laureatem nagrody Soundedit ‘15 i zarazem absolutnie wyjątkowym gościem Festiwalu jest… Sir Bob Geldof! Muzyk, kompozytor, producent i organizator tak niecodziennych koncertów jak Live Aid, czy trasy Live 8. Swoją karierę zaczynał jako zwykły robotnik, a mimo to był dwa razy nominowany do pokojowej Nagrody Nobla, królowa angielska nadała mu tytuł szlachecki. Skomponował jedną z najbardziej znanych i poruszających piosenek I Don’t Like Mondays. Sir Geldof otrzyma również nagrodę Człowieka ze Złotym Uchem za „wyjątkowe wykorzystanie muzyki dla pokojowych celów na Świecie”.

Hasło Soundedit ‘15 pozostaje bez zmian: I Am The Sound. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. Niebawem ogłosimy kolejne,  zaskakujące punkty programu tegorocznej edycji Festiwalu.

Festiwal Soundedit 2015
Od 22 do 24 października 2015 roku
Łódź

Dodaj komentarz