Rafał Boettner-Łubowski i Pracownia Otwartych Interpretacji Sztuki

Od 31 lipca Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu zaprasza na wystawę pt. Rafał Boettner-Łubowski i pracownia Otwartych Interpretacji Sztuki. Wystawa ma na celu zaprezentowanie wybranych poszukiwań twórczych osób związanych z Pracownią Otwartych Interpretacji Sztuki.

Katarzyna Kucharska, „Hommage à la Nature Morte”, przedmioty cytowane / fotografia, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Katarzyna Kucharska, „Hommage à la Nature Morte”, przedmioty cytowane / fotografia, 2014 (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prezentuje, zarówno prace kierownika i pomysłodawcy Pracowni – profesora Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, doktora habilitowanego Rafała Łubowskiego (który w działalności artystyczno-naukowej stosuje pseudonim Rafał Boettner-Łubowski), jaki i propozycje artystyczne absolwentów i studentów, prowadzonej przez niego jednostki.

Nazwa pracowni wskazuje na to, że: po pierwsze – preferowana jest szeroko rozumiana swoboda w doborze medium i rozwiązań wizualnych w przypadku tworzenia realizacji artystycznych (od środków tradycjonalistycznych po zdecydowanie niekonwencjonalne) oraz po drugie, że powstające prace miałyby się cechować wieloznacznością i otwartością formułowanych przekazów i sposobów myślenia o sztuce.

Rafał Boettner-Łubowski – jest profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Zajmuje się rzeźbą oraz szeroko pojętymi sztukami wizualnymi. Zajmuje się również działalnością z dziedziny krytyki i promocji sztuki. W swojej sztuce odnosi się także do wybranych możliwości technik cyfrowych. Jest autorem prac z dziedziny grafiki, rysunku i malarstwa. Bardzo często inspiracją dla jego wypowiedzi twórczych jest szeroko rozumiana tradycja artystyczna: antyczna, nowożytna i XIX-wieczna, z którą artysta koresponduje, ale i w rozmaity sposób polemizuje.

Wystawa Rafał Boettner-Łubowski i Pracownia Otwartych Interpretacji Sztuki
Od 31 lipca do 13 września 2015 roku
Galeria Sztuki Wozownia w Toruniu
Toruń

Dodaj komentarz