• 2015-07-18

Muzyczny weekend w sercu Mazur

24 lipca w Mrągowie rozpocznie się 34. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk. W samym sercu Mazur będzie można uczestniczyć w koncertach ciekawych artystów.

34. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk – plakat (źródło: materiały prasowe)

34. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk – plakat (źródło: materiały prasowe)

Najlepsi muzycy z całego świata, legendy gatunku i młodzi wykonawcy rodzimej sceny spotkają się w Mrągowie, gdzie odbędzie się najważniejsze święto miłośników muzyki country, folk i bluegrass. Amfiteatr nad Jeziorem po raz kolejny zmieni się w największą countrową scenę w Europie. Piknik Country&Folk to jedyna impreza, która łączy wielopokoleniowe rodziny na wyczekiwanym urlopie, grupy przyjaciół podczas weekendowej ucieczki z miasta, studentów korzystających z wakacyjnej przerwy, a także pasjonatów żeglarstwa, motoryzacji i sportu.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie Rosanne Cash, tegoroczna zdobywczyni 3 Nagród Grammy i córka legendarnego Johnny’ego Casha. Po latach na scenę powraca widowisko muzyczne, skupiające wokół nietypowej fabuły tuzy polskiego country. Przedstawicielami młodego nurtu będą m.in. Paula i Karol okrzyknięci „superbohaterami” przez brytyjski „The Guardian” oraz zespół Pora Wiatru. Na deskach mrągowskiego amfiteatru wystąpią również m.in. Aly Cook z Nowej Zelandii, amerykański zespół Smythe&Taylor czy holenderski Music Road Pilots. Niespodzianką jest pojawienie się w programie festiwalu zespołu więziennego Paragraf 64. W Mrągowie muzyka brzmieć będzie jednak już od rana bowiem festiwal wraca do tradycji jam session w lokalnych barach i na ulicach z udziałem artystów Pikniku i festiwalowej publiczności. Na miłośników mocniejszych brzmień Mrągowo czeka szczególnie w niedzielę. W koncercie poświęconym transplantacji wezmą udział m. in. zespół Dżem oraz Oddział Zamknięty.

Bezpieczna strefa Kids’ Country, turniej tenisowy I Piknik Country Open, zawody pływackie, parada motocyklistów, wspólne festiwalowe śniadanie nad jeziorem to tylko niektóre atrakcje towarzyszące festiwalowi. Tradycją, podtrzymywaną także w tym roku, będzie niedzielna Msza Country w mrągowskim kościele, w której aktywnie uczestniczą sami artyści.

34. Międzynarodowy Festiwal Piknik Country&Folk
Od 24 do 26 lipca 2015 roku
Amfiteatr nad Jeziorem
Mrągowo

Dodaj komentarz