• 2015-07-17

Muzyczne bezkresy rosyjskiego krajobrazu

17 lipca o godz. 19.30 w Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie zagości Evgen Malinovskiy ze swoim programem Syberyjski Bard Zaprasza. W programie koncert Olgi Zalesskiej Wiosenna miłość.

„Rosyjski Bard Zaprasza” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Syberyjski Bard Zaprasza” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Syberyjski Bard Zaprasza to cykl koncertów przybliżających publiczności dźwięki wschodu Europy oraz dualizmu słowiańskiej duszy. Usłyszeć tu można tęsknotę, miłość, radość, chłód i upał – przekrój tego wszystkiego, co spotkać można w drodze na Syberię. Muzycznym przewodnikiem po tych niezbadanych terenach jest Evgen Malinovskiy, aktor i bard, który czaruje głosem i brzmieniem swojej gitary. 16 lipca artysta zaprezentował autorski recital Jedno serce – dwie ojczyzny opowiadający o jego miłości do Rosji i Polski, a także oddający jego głębokie uczucia do pięknej Syberii.

W piątek na scenie obok Evgena pojawi się Olga Zalesskaya, charyzmatyczna pieśniarka z Białorusi, której przejmujące interpretacje poezji na długo zapadają w pamięci. Jej występ u boku Evgena, a może raczej występ Evgena u boku Olgi to nie lada gratka dla wszystkich amatorów muzyki rosyjskiej. Olga Zalesskaya urodziła się w Witebsku. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. W 1987 roku zainteresowała się piosenką autorską, zaczęła układać swoje pierwsze piosenki. Każdy jej koncert to bardzo angażująca wycieczka po zakamarkach ludzkiej duszy, jej pragnieniach i demonach. Jest niezwykle twórczą osobą, która łączy w sobie duchowość skupionej i zakochanej w życiu kobiety i poetki z muzycznym talentem przekazywania swoich przeżyć.

Koncertom będzie towarzyszyć wystawa multimedialna z ekspedycji Evgena Malinovskiyego na Syberię.

Syberyjski Bard Zaprasza
Koncert Olgi Zalesskiej Wiosenna miłość
17 lipca 2015 roku, godz. 19.30
Teatr Atelier im. Agnieszki Osieckiej
Sopot

Dodaj komentarz