Ewa Plichta-Lubiniecka z pejzażami w Olsztynie

30 lipca w BWA Galeria Sztuki w Olsztynie odbędzie się wernisaży wystawy Ewy Plichty-Lubinieckiej Taki pejzaż. Twórczość artystki emanuje radością, energią i bogactwem barw, które składają się na swoisty hołd życia.

Ewa Plichta-Lubiniecka, wystawa „Taki pejzaż” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ewa Plichta-Lubiniecka, wystawa „Taki pejzaż” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wiodącym tematem prac artystki jest okoliczny pejzaż. Jej malarstwo charakteryzuje się bogactwem barwy, faktury i formy, przez co bardziej przywodzi na myśl fantazyjną abstrakcję niż realistyczne panoramy. Ewa Plichta-Lubieniecka urzeka widza intymnym zachwytem nad rodzinnymi krajobrazami, wciąga go w zadumę nad tożsamością i związkiem z naturą. Twórczość artystki emanuje radością, energią i bogactwem barw, które składają się na swoisty hołd życia.

Ewa Plichta-Lubieniecka – jedna z najbardziej rozpoznawalnych olsztyńskich artystek. Malarka, rysowniczka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom w 1981 roku w Pracowni Grafiki Warsztatowej prof. Edmunda Piotrowicza. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. W 2004 roku otrzymała nagrodę w IV Biennale Plastyki Olsztyńskiej.

Wystawa Ewy Plichty-Lubinieckiej Taki pejzaż
Od 31 lipca do 13 września 2015 roku
Wernisaż: 30 lipca 2015 roku, godzina 18.00
BWA Galeria Sztuki w Olsztynie
Olsztyn

Dodaj komentarz