Młode talenty poszukiwane! Nabór filmów do konkursu Festiwalu Okiem Młodych

Rusza nabór filmów do Konkursu Polskiego 8. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych w Świdnicy. Już po raz ósmy młodzi filmowcy zaproszeni są do nadsyłania filmów konkursowych, które będą miały szansę zdobyć nagrody.

8. Międzynarodwy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

8. Międzynarodwy Festiwal Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

W konkursie na najlepszy krótkometrażowy film dokumentalny mogą brać udział twórcy do trzydziestego roku życia. Na zwycięzcę czeka nagroda pieniężna oraz statuetka Złotego Oka.

Swoje produkcje mogą zgłaszać młodzi filmowcy – zarówno profesjonalnie zajmujący się filmem, studiujący w szkołach filmowych, jak i amatorzy. Ich wszystkich organizatorzy zapraszają, aby sprawdzili swoje siły w konkursie festiwalowym. Konkursowe obrazy nie mogą przekraczać 30 minut.

„Rozmowa”, reż. Piotr Sułkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Rozmowa”, reż. Piotr Sułkowski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak co roku, najlepszy film zostanie wybrany przez Jury, w skład którego wejdą uznani przedstawiciele branży filmowej. We wcześniejszych edycjach konkursowe produkcje oceniali m.in.: Bartosz Konopka, Jacek Bławut, Paweł Łoziński, Tadeusz Sobolewski, Maciej Drygas czy Roman Gutek. Wśród laureatów Grand Prix znaleźli się: Piotr Sułkowski za film Rozmowa, który wygrał również na prestiżowym festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, Grzegorz Zariczny z dokumentem Gwizdek, laureat nagrody na festiwalu Sundance, czy ubiegłoroczna laureatka, Jagoda Szelc, autorka Punktu wyjścia.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne na stronie internetowej festiwalu.

8. Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych
Impreza odbędzie się w dniach od 21 do 27 września 2015 roku
Nadsyłanie filmów konkursowych: do 31 lipca 2015 roku
Organizatorzy: Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławska Fundacja Filmowa
Świdnica

Dodaj komentarz