Primadonna stulecia

Już 9 września na polskim rynku wydawniczym będzie miała premierę książka Anne Edwards Maria Callas. Primadonna stulecia, opowiadająca o losach niezwykłej kobiety i zarazem gwiazdy.

Anne Edwards, „Maria Callas. Primadonna stulecia” (źródło: materiały prasowe)

Anne Edwards, „Maria Callas. Primadonna stulecia” (źródło: materiały prasowe)

Była jedną z najbardziej pożądanych kobiet swoich czasów. Jej zachwycające arie operowe rzucały na kolana tłumy. Kochana i uwielbiana, prywatnie była inna niż na scenie. W rzeczywistości porywcza i wybuchowa, z wyrachowaniem zdradzała męża. Jednak los nie był jej dłużny. Sama została skrzywdzona przez kochanka, najbogatszego wówczas człowieka na świecie, Arystotelesa Onassisa. To on zmusił Callas do ukrywania ciąży, później dziecka, by wreszcie porzucić ją dla Jacqueline Kennedy.

Życie Callas to opowieść o wielkich wzlotach i upadkach. O licznych skandalach, samotności i odrzuceniu. O złotej erze opery, triumfach na legendarnych scenach La Scali i Metropolitan Opera oraz współpracy z największymi artystami epoki.

Edwards przeanalizowała wszystkie standardowe źródła, a oprócz tego sama przeprowadziła sporo wywiadów (…). Jest porażona publicznymi triumfami i prywatnymi smutkami Callas, a swoje zafascynowanie przekazuje czytelnikowi w imponująco skuteczny sposób.

Terry Teachout, „The New York Times”

Anne Edwards to amerykańska autorka najlepiej znana z biografii celebrytów takich jak: Księżna Diana, Judy Garland, Katherine Hepburn, Vivien Leigh, Margaret Mitchell, Ronald Reagan czy Barbra Streisand.

Anne Edwards, Maria Callas. Primadonna stulecia
Premiera: 9 września 2015 roku
Wydawnictwo Znak
Kraków

Dodaj komentarz