Zachęta na lato

Tego lata Zachętę spotkać można nie tylko na placu Małachowskiego, ale też w różnych miejscach Warszawy. Przez całe wakacje działać będzie Miejsce Projektów Zachęty przy ul. Gałczyńskiego 3, gdzie można zobaczyć wystawę Egzotyczne? i odpocząć na letnim tarasie galerii.

Zachęta na lato (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zachęta na lato (źródło: materiały prasowe organizatora)

W lipcu w ogródku Klubojadalni Eufemia zaprezentowany zostanie program filmowy towarzyszący wystawom John Lurie. Próbuję myśleć. Proszę, bądź cicho i FILKO – FYLKO – PHYLKO. Do końca sierpnia gościmy również w Prochowni Żoliborz w Parku Żeromskiego z programem Gry i zabawy ze sztuką współczesną. Przez całe wakacje Zachęta proponuje także konkursy z nagrodami i atrakcyjne przeceny w swojej księgarni.

Gry i zabawy ze sztuką: 10 czerwca – 26 sierpnia

Tego lata Zachęta po raz kolejny wychodzi ze swoim letnim programem w przestrzeń miasta. Tym razem zagości w kawiarni Prochownia, która mieści się w żoliborskim parku Żeromskiego. Cykl spotkań rozpocznie się od wykładów dotyczących Żoliborza, jego historii, architektury, obecności artystów, kultury i rozrywki. Podczas cyklu warsztatów będzie można prześledzić relacje sztuki i zabawy w praktyce. W każdą środę wakacji przestrzeń Prochowni zmieni się w plac zabaw i pole do gier, równocześnie nawiązując do dzieł z kolekcji Zachęty i bieżących wystaw. Wśród atrakcji pojawią się gry słowne ze Stanisławem Dróżdżem, gra w bierki z Henrykiem Stażewskim oraz gry losowe z Ryszardem Winiarskim, wielkoformatowe action painting, tworzenie ambalaży i artystycznych interwencji w przestrzeni.

Prochownia Żoliborz
Park Żeromskiego
ul. Czarnieckiego 51

Letnie kino Zachęty: 7 lipca – 28 lipca

W lipcu w kinie letnim Zachęta zaprasza na pokazy odcinków programu Fishing with John towarzyszące wystawie John Lurie. Próbuję myśleć. Proszę, bądź cicho oraz film towarzyszący wystawie FILKO – FYLKO – PHYLKO. Filmy prezentowane w oryginalnej wersji językowej.

Pokazy filmowe w ogródku przed Klubojadalnią Eufemia (budynek rektoratu Akademii Sztuk Pięknych, Krakowskie Przedmieście 5), wejście od pasażu Wacława Niżyńskiego.

Letnia Księgarnia Artystyczna: 1–30 września

W ramach Letniej Księgarni Artystycznej Zachęta zaprasza do udziału w konkursie dla księgarnianych wyjadaczy oraz skorzystania z kolosalnych przecen książek na letnim straganie.

Zachęta na lato
Od 10 czerwca do 30 września 2015 r.
Zachęta – Narodowa Galeria Sztuki
Warszawa

Dodaj komentarz