• 2015-07-14

Co z tą wodą?

19 lipca o godz. 16.00 w Galerii Pod Aniołem w Rabce-Zdrój odbędzie się premiera interesującego spektaklu Teatru Chrząszcz w Trzcinie Plum i Bulb, czyli problemy z wodą.

„Plum i Bulb, czyli problemy z wodą” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Plum i Bulb, czyli problemy z wodą” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Plum i Bulb, czyli problemy z wodą jest przedstawieniem z nurtu teatru eksperymentalnego. Marta i Cezary Skroccy eksplorują ideę łączenia teatru lalkowego z animacją filmową, którą wcześniej rozwijali organizując Festiwal Animacji Teatralnej i Filmowej FATiF. Artyści zabiorą publiczność w podwodną podróż przy użyciu teatru lalkowego, teatru cieni, animacji na żywo, ale też granej na żywo muzyki w wykonaniu cenionego multiinstrumentalisty Piotra Koleckiego.

Tytułowi bohaterowie to rybka Plum i ośmiornica Bulb, które opowiadają o ważnej roli, jaką w życiu ludzi i zwierząt odgrywa woda. Przedstawienie ma wydźwięk ekologiczny, porusza problem zanieczyszczenia środowiska. Uświadamia jak nasze codzienne zachowanie wpływa na stan całej planety. Scenariusz powstał we współpracy ze specjalistą od badania cyklu węgla w oceanach dr Maciejem Telszewskim z UNESCO.

Plum i Bulb, czyli problemy z wodą
Premiera: 19 lipca 2015 roku, godz. 16.00
Scenariusz i reżyseria: Marta i Cezary Skroccy
Scenografia: Marta Skrocka
Muzyka: Piotr Kolecki
Występują: Cezary Skrocki, Marta Skrocka, Piotr Kolecki
Czas trwania spektaklu: 60 min.
Stowarzyszenie Lokomotywa
Teatr Chrząszcz w Trzcinie
Rabka-Zdrój

Dodaj komentarz