Biuro snów zagubionych Elżbiety Jeznach

17 lipca w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2 w Gdańsku odbędzie się wernisaż wystawy Elżbiety Jeznach. Biuro snów zagubionych koncentruje się wokół sennych marzeń zapodzianych przez swoich właścicieli.

Jeznach Elżbieta, „Biuro snów zagubionych”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jeznach Elżbieta, „Biuro snów zagubionych”, plakat (źródło: materiały prasowe organizatora)

Elżbieta Jeznach zainspirowana książką Agnieszki Taborskiej Senny żywot Leonory de la Cruz stworzyła spektakl – onirage oraz instalację, które otwierają przed nami intymny świat snów. Na wystawie zaprasza nas do Biura snów zagubionych gdzie w niewielkich kubikach, małych pokoikach i poduszkach z sypialni zostały zamknięte senne marzenia, zapodziane przez swoich właścicieli. Wystarczy tylko zajrzeć przez wizjer do środka, by uczestniczyć w serii „objawień”. Wystawa jest połączoną z szeregiem wydarzeń towarzyszących: wykładów, pokazów filmowych i warsztatów.

Elżbieta Jeznach – scenografka, aktorka, reżyserka. Zajmuje się prowadzeniem warsztatów lalkarskich. Mieszka w Paryżu od 1990 roku. W 1997 roku założyła grupę teatralną Miettes de Spectacles w Paryżu. Współpracowała z François LAZARO przy spektaklu Umarłe słowa. Zrealizowała projekty lalkarskie Grę w klasy (1999), Teatr rzeczy przekręconych (2000), Dzikie Światło (2002), Profesora Ziółkę na podstawie tekstu Rolanda Topora. Dzięki zainspirowaniu jego twórczością powstały Święty Proutto (2002), Don Juana albo Ja i ja (2003), Alicja w Krainie Liter (2005). Powołała również Przenośne muzeum rysunku dziecięcego (2007).

Wystawa Elżbiety Jeznach Biuro snów zagubionych
Od 18 lipca do 23 sierpnia 2015 roku
Wernisaż: 17 lipca 2015 roku, godzina 18.00
Onirage: 17 lipca 2015 roku, godzina 18.30
Koordynacja: Aleksandra Tatarczuk i Tymon Skiba
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia 2
Gdańsk

Dodaj komentarz