Ad maiorem Dei gloriam

16 lipca w Galerii Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej we Wrocławiu odbędzie się wernisaż wystawy Aleksandra Borto zatytułowanej Ad maiorem Dei gloriam. Prace zaprezentowane na wystawie to surrealistyczne, pełne detali rysunki wykonane różnymi technikami.

Aleksander Borto, wystawa „Ad maiorem Dei gloriam” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Aleksander Borto, wystawa „Ad maiorem Dei gloriam” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa Ad maiorem Dei gloriam to surrealistyczna opowieść o świecie duchowym, która została obleczona w nietypową formę przekazu. To także niezwykłe, pełne detali rysunki wykonane różnymi technikami – od ołówka, przez kredkę akwarelową, farby w spreju i markery.

Aleksander Borto – jest wrocławskim artystą i plastykiem, a także twórcą filmowym. Ukończył Zespół Szkół Plastycznych oraz kierunek filmowy w Państwowym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKIBA. Artysta ma bogate doświadczenie w pracy z wyjątkowymi grupami ludzi. Wielokrotnie prowadził zajęcia, będące elementem terapii dla schizofreników paranoidalnych w Stowarzyszeniu na Rzecz Promocji Zdrowia CURATUS. Zajmował się również prowadzeniem zajęć  dla osób uzależnionych w Młodzieżowym Ośrodku Profilaktyki i Wczesnej Terapii MONAR. Kierował też zajęciami plastycznymi we wrocławskich domach dziecka oraz świetlicy środowiskowej. Eksperymentowanie artystyczne z wieloma materiałami takimi jak lateks charakteryzatorski, granit, drewno czy glina, to jedna z pasji twórcy. Jednak jego ulubione narzędzia to ołówek, kredka akwarelowa, farba w sprayu i kamera.

Wystawa Ad maiorem Dei gloriam Aleksandra Borto
Od 16 lipca do 17 sierpnia 2015 roku
Wernisaż: 16 lipca 2015 roku, godz. 17.00
Organizatorzy: Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego
Galeria Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej
Ośrodek Kultury i Sztuki
Wrocław

Dodaj komentarz