Sztuka i design za pan brat

W sobotę 18 lipca Galeria Nizio rozpoczyna cykl dni otwartych dedykowanych miłośnikom designu i sztuki. Na warszawskiej Pradze będzie można obejrzeć prace Piotra Pasiewicza i Bartosza Sandeckiego.

Praca Piotra Pasiewicza (źródło: materiały prasowe)

Praca Piotra Pasiewicza (źródło: materiały prasowe)

We wnętrzach zabytkowej kamienicy ulokowanej nieopodal Dworca Wileńskiego zaprezentowane zostaną najnowsze cykle grafik i rysunków Piotra Pasiewicza, absolwenta Wydziału Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, laureata stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2011 roku. Jego twórczość oscyluje wokół grafiki warsztatowej, rysunku, a także performance, videoartu i krótkich form filmowych. Prezentowane prace to grafiki i rysunki wykonywane tuszem, które powstały na zasadzie „przypadku kontrolowanego”, czyli zabiegu, w którym artysta rozpoczynając pracę nad dziełem nie określił jeszcze jego ostatecznej formy.

Rzeźba Bartosza Sandeckiego (źródło: materiały prasowe)

Rzeźba Bartosza Sandeckiego (źródło: materiały prasowe)

W Galerii Nizio będzie można obejrzeć także rzeźby Bartosza Sandeckiego, absolwenta Wydziału Rzeźby warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, jednego z laureatów Coming Out (najlepsze dyplomy ASP) 2011. Artysta znany jest szerszej publiczności z realizacji głośnego Komina, monumentalnej instalacji wykonanej z wypalonego i impregnowanego drewna, która prezentowana była Warszawie na skrzyżowaniu Al. Ujazdowskich i ul. Pięknej. Najnowsze prace to wyobrażenia fragmentów kobiecych sylwetek o naturalnych rozmiarach, zestawionych surową formą drewnianych desek. Wykonane zostały w tej samej technice opalanego i bejcowanego drewna przypominającego strukturą węgiel.

Galeria Nizio jest przestrzenią stworzoną w 2003 roku z inicjatywy architekta, rzeźbiarza i designera Mirosława Nizio, właściciela studia architektonicznego Nizio Design International, które ma na koncie m.in. współtworzenie projektu i realizację ekspozycji stałej Muzeum Powstania Warszawskiego i realizację Wystawy Stałej Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Galeria Nizio jest również siedzibą designerskiej marki Nizio Interior, której kolekcja uzupełniona została o prototypową serię trzech mebli industrialnych wykonanych z wykorzystaniem surowych materiałów takich jak beton, drewno, stal czy szkło.

Wystawa grafik i rysunków Piotra Pasiewicza
Wystawa rzeźb Bartosza Sandeckiego
18 lipca 2015 roku
Galeria Nizio
Warszawa

Dodaj komentarz