MiastoZmysły dla g/Głuchych i nie tylko

Jaki smak ma miasto? Jakie ma kształty i kolory? Jaka jest jego faktura? Od 9 do 12 lipca w Krakowie odbędą się warsztaty w ramach projektu MiastoZmysły, organizowane przez Grupę Nieformalną Manowce. Celem działań jest stworzenie artystycznej platformy współpracy osób g/Głuchych, słabosłyszących i słyszących. Wyjście poza bariery komunikacyjne i wspólne eksplorowanie przestrzeni Krakowa wraz z całym bogactwem bodźców, jakich dostarcza miasto. Dotyk, wzrok, zapach, słuch, smak poprowadzą uczestników i uczestniczki po zakamarkach miasta i pozwolą stworzyć artystyczną instalację, która będzie mapą ich doświadczeń zmysłowych.

MiastoZmysły – plakat (źródło: materiały prasowe)

MiastoZmysły – plakat (źródło: materiały prasowe)

W trakcie warsztatów odbędą się zajęcia praktyczno-teoretyczne z zakresu różnych technik plastycznych takich jak rysunek, malarstwo, kolaż. Prowadzone będą przez Karolinę Spyrkę, doświadczoną edukatorkę i artystkę współpracującą z Galerią Henryk. Całość warsztatów tłumaczona jest na język migowy.

Dla osób nieposługujących się Polskim Językiem Migowym organizatorzy zapewniają krótki kurs podstawowych zwrotów prowadzony przez Beatę Kubiak-Ziarkowską, lektorkę i edukatorkę, założycielkę Gallaudet Club.

Warsztaty zakończą się wernisażem prac uczestników i uczestniczek, który odbędzie się w krakowskiej Galerii Henryk 12 lipca o godzinie 18.00.

Zgłoszenia przyjmowane są do 7 lipca.

  • 9 lipca, godz. 17.00–19.00 | Spotkanie – warsztaty – zabawa z Polskim Językiem Migowym
  • 10 lipca, godz. 10.00–15.00 | Warsztaty artystyczne
  • 11 lipca, godz. 11.00–16.00 | Warsztaty artystyczne w mieście
  • 12 lipca, godz. 18.00 | Wernisaż (otwarty dla wszystkich)

Warsztaty odbędą się w Galerii Henryk w Krakowie, przy ul. Wrzesińskiej 4/1 (przystanek Starowiślna). Udział – za darmo.

Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Małopolska Lokalnie.

MiastoZmysły – warsztaty artystyczne dla słyszących i g/Głuchych
Od 9 do 12 lipca 2015 roku
Galeria Henryk w Krakowie

Dodaj komentarz