Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci już po raz piąty

Pierwszy w Polsce Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De zorganizowany przez Concordię Design doczekał się już piątej edycji. Weekend 26–27 września w centrum designu w Poznaniu jest już zarezerwowany dla najmłodszych projektantów. W programie tegorocznej edycji Festiwalu wystawa Let’s play! (kuratorka Ewa Solarz), kilkanaście scenariuszy warsztatów projektowych dla dzieci i rodziców, spektakle teatralne, kiermasz dobrze zaprojektowanych przedmiotów, specjalna strefa testowania produktów, a w chwili relaksu festiwalowe menu w restauracji oraz strefa chill out.

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De (źródło: materiały prasowe organizatora)

Sercem Festiwalu będzie wystawa Let’s play!, której kuratorką jest Ewa Solarz. Projekt zrealizowany w ramach obchodów 600-lecia polsko-tureckich stosunków dyplomatycznych w 2014 roku i prezentowany dotychczas tylko w Turcji. Wystawa wskazuje najciekawsze przykłady polskiego designu dla dzieci – zabawek, książek i elementów wyposażenia wnętrz, które zostały zaaranżowane w atrakcyjnej formie gry planszowej. Ekspozycja ma zachęcać do zabawy i aktywnego zwiedzania, a każda z rzeczy prowokować do testowania przez wymagających użytkowników.

Projektanci i producenci prezentowani na wystawie: A Good Start, Bajo, Bambaks, Boomini, Robert Czajka, Agnieszka Czop, Drache&Bär, Esy Magnesy, Granna, Szymon Hanczar, Integra Toys, Kafti Design, Klaudia Kuhn, Laboratoryart, Malafor, Minimetry, Miuki, Muc Muc, odRzeczy, Pani Jurek, Panpepe, Plich, Poor Design, Protein Design, Alicja Patanowska, Joanna Rusin, Smaga Projektanci, Trzy Myszy, UAU dla Brambla, Wooden Story, Woodszczęścia, XYstudio, Zieta Prozessdesign, Zuzu Toys. Wydawnictwa: Dwie Siostry, Czerwony Konik, Ezop, kultura gniewu, Wytwórnia.

Od początku istnienia Festiwalu organizatorzy pokazują dobrze zaprojektowane produkty dla dzieci – książki, zabawki, ubrania, akcesoria. Dla rodziców kiermasz to okazja do zdobycia wyszukanych przedmiotów, a dla polskich marek – doskonały sposób na promocję własnych produktów.

Na uczestników Festiwalu czeka kilkanaście różnych warsztatów przeznaczonych dla dzieci w różnych grupach wiekowych oraz dla całych rodzin. Wszystkie z nich pobudzają kreatywność, rozwijają wyobraźnię, pozwalają stworzyć coś osobistego, co można z sobą zabrać do domu gwarantując dobrą zabawę. Program warsztatów ogłaszany jest kilka tygodni przed festiwalem i wtedy również prowadzone są zapisy.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w maju 2011 roku i była to pierwsze tego typu wydarzenie w Polsce. Od początku głównym celem festiwalu jest pobudzanie kreatywności i innowacyjności, która jest naturalną cechą wszystkich dzieci. Festiwal odwiedziło do tej pory kilka tysięcy osób. Nowe doświadczenia wynikające z obserwacji dzieci sprawiają, że Festiwal zmienia się z każdą edycją. V edycji towarzyszy specjalnie zaprojektowany gadżet – kartonowy krokodyl do samodzielnego składania (motyw ten pojawia się także na plakacie zapowiadającym Festiwal).

Festiwal Designu i Kreatywności dla Dzieci Ene Due De
26 i 27 września 2015 r.
Concordia Design
Poznań

Dodaj komentarz