• 2015-07-04

Wakacyjne Kinobranie

Od 3 lipca do 30 sierpnia w Kinie Pod Baranami w Krakowie potrwa 9. wakacyjny festiwal filmowy Letnie Tanie Kinobranie, podczas którego zostaną zaprezentowane najgłośniejsze tytuły ostatniego sezonu, unikatowe produkcje spoza głównego nurtu dystrybucji oraz klasyka kina. W tym roku, po raz pierwszy, organizatorzy zapraszają także najmłodszych widzów na weekendowe pokazy filmowe Kinobranie dla dzieci.

„Kinobranie dla dzieci" – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Kinobranie dla dzieci" – plakat (źródło: materiały prasowe)

9. edycja Letniego Taniego Kinobrania to 9 wakacyjnych tygodni i aż 168 tytułów. W programie po raz pierwszy w historii festiwalu znalazło się również 9 filmów dla dzieci. Starannie dobrany repertuar dla najmłodszych obejmuje najciekawsze i cieszące się największą popularnością pełnometrażowe filmy animowane z ostatnich dwóch lat. Atrakcyjny program gwarantuje, że żaden młody kinoman nie będzie się nudził podczas wakacji w mieście.

Lato to czas wypraw w nieznane, także tych na wielkim ekranie. Ze skrzydlatymi bohaterami Fru! dzieci odbędą daleką zamorską podróż do Afryki, do której na zimę migrują ptaki z chłodniejszych części świata. Niesforny Baranek Shaun udowodni, że pełną przygód i niespodzianek może być nawet wycieczka do pobliskiego miasta, zaś Robaczki z Zaginionej Doliny odkryją tajemnice mieszkańców z pozoru dobrze znanej łąki. Wraz z sześcioletnią Sirszą i jej starszym bratem z Sekretów morza najmłodsi widzowie odbędą tajemniczą wędrówkę, która pomoże odbudować siostrze i bratu rodzinne relacje. Silna więź między rodzeństwem jest także tematem nagrodzonej dwoma Oscarami Krainy lodu, do której wyrusza w poszukiwaniu uwięzionej siostry dzielna Anna.

Na ekranie Kina Pod Baranami zagości w te wakacje więcej nieustraszonych postaci: ekipa zaawansowanych technicznie superbohaterów z Wielkiej Szóstki, których dramatyczny splot wydarzeń rzuca w sam środek niebezpiecznej intrygi na ulicach San Fransokyo; Emmet – niepozorny ludzik LEGO, wytypowany do realizacji misji powstrzymania złowrogiego tyrana w filmie LEGO® Przygoda, a także honorowi bohaterowie Samolotów 2, biorący udział w ryzykownej akcji gaszenia pożaru w parku narodowym. Nie zabraknie również klasycznej historii Pinokia, która w adaptacji Enzo D’Alò urzeka pięknem obrazów i muzyki.

„Wielka Szóstka” (materiały prasowe)

„Wielka Szóstka” (materiały prasowe)

PROGRAM

piątek-niedziela, 3–5 lipca
godz. 10.00 – FRU!

piątek-niedziela, 10-12 lipca
godz. 10.00 – Wielka Szóstka

piątek-niedziela, 17–19 lipca
godz. 10.00 – Robaczki z Zaginionej Doliny

piątek-niedziela, 24–26 lipca
godz.10.00 – Baranek Shaun

piątek-niedziela, 31 lipca – 2 sierpnia
godz.10.00 – Pinokio

piątek-niedziela, 7–9 sierpnia
godz. 10.00 – Samoloty 2

piątek-niedziela, 14–16 sierpnia
godz. 10.00 – Kraina Lodu

piątek-sobota, 21 i 22 sierpnia
godz. 10.00 – LEGO® Przygoda

niedziela, 23 sierpnia
godz. 16.00 – LEGO® Przygoda

piątek-niedziela, 28–30 sierpnia
godz. 10.00 – Sekrety morza

Kinobranie dla dzieci
Od 3 lipca do 30 sierpnia 2015 roku
Kino Pod Banami
Kraków

Dodaj komentarz