• 2015-07-04

Austriacka muzyka sakralna zabrzmi w Warszawie

5 lipca o godz. 17.00 w Kościele Świętego Krzyża w Warszawie odbędzie się koncert austriackiej muzyki sakralnej.

Koncert austriackiej muzyki sakralnej (źródło: materiały prasowe)

Koncert austriackiej muzyki sakralnej (źródło: materiały prasowe)

Podczas koncertu będzie można usłyszeć wykonania austriackiej muzyki sakralnej chóru The Landesjugendchor Wien (Młodzieżowy Chór Wiedeński).

Ostatni rok, który był jednocześnie piątym sezonem Chóru okazał się bardzo pomyślny: w kwietniu Landesjugendchor Wien brał udział w konkursie Österreich singt w Salzburgu, organizowanym przez austriacką telewizję ORF. Chór został doceniony przez Kammersängerin Ildikó Raimondi, który objął Landesjugendchor Wien patronatem. 11 maja chór świętował swoje pięciolecie koncertem w Schubertsaal of Wiener Konzerthaus, a pod koniec maja Landesjugendchor Wien uczestniczył w swoim drugim konkursie International Choral Competition – Ave Verum w Baden, gdzie otrzymał „srebrną” nagrodę oraz wygrał nagrodę publiczności.

Szósta generacja śpiewaków Landesjugendchor Wien (liczy 40 śpiewaków) wykonuje bardzo wymagający i różnorodny program obejmujący wykonanie utworów: Eriks Ešenvalds, Mia Makaroff und Jaakko Mäntyjärvi, jak i Michael Grohotolsky czy Pepi Ohrhallinger. W tym sezonie chór brał udział w koncercie w Orangerie Schönbrunn razem z żeńską grupą chóralną Cantilena oraz z Japanese Ensemble Tsukemen w Vienna’s Musikverein. Czerwcowy koncert wraz z litewskim chórem Jubilate zapoczątkował międzynarodowe tournée, które odbędzie się w Warszawie, Wilnie i Rydze.

Koncert austriackiej muzyki sakralnej
5 lipca 2015 roku, godz. 17.00
Kościół Świętego Krzyża
Austriackie Forum Kultury
Warszawa

Dodaj komentarz