Interference Festival zaprasza do konkursu

Fundacja Interference – główny organizator Festiwalu Form Komunikacji Wizualnej Interference Festival w Gdańsku – zaprasza do udziału w konkursie pod hasłem Wolność Formy na realizację pracy wizualnej kwalifikującej się do jednej z 4 głównych kategorii konkursowych.

Konkurs „Wolność Formy” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Konkurs „Wolność Formy” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Kategorie konkursowe:

  1. Forma found footage (do 5 min)
  2. Wideoklip (do 10 min)
  3. Kreatywna forma reklamowa (do 5 min)
  4. Eksperymentalna krótka forma wizualna (do 8 min)

Konkurs w formule międzynarodowej jest kluczowym elementem Festiwalu. Ma na celu wyłonienie wyróżniających się krótkich produkcji wizualnych – zarówno o charakterze komercyjnym, jak i niekomercyjnym. Zostanie przyznanych łącznie 8 nagród, w tym 4 finansowe – Grand Prix po 500 euro każda. Pozostałe nagrody będą miały charakter rzeczowy. Fundatorem nagród finansowych jest Miasto Gdańsk.

Formy, które nie zakwalifikowały się do konkursu, zostaną pokazane po dokonaniu selekcji w ramach sekcji Off Interference. Dodatkowo zostanie zorganizowany nabór prac VJ. Najlepsze prace zostaną zaprezentowane podczas festiwalu w wybranych przez organizatora przestrzeniach.

Prace można zgłaszać do 14 sierpnia. Oficjalne ogłoszenie nominacji nastąpi 7 września. 2 i 3 października, podczas Festiwalu Form Komunikacji Wizualnej Interference Festival w Gdańsku, odbędą się pokazy konkursowe, a zwycięzcy zostaną wyłonieni drugiego dnia imprezy.

Konkurs Wolność Formy
Przyjmowanie zgłoszeń: do 14 sierpnia 2015 roku
Wyłonienie zwycięzcy: 3 października 2015 roku
Fundacja Interference

Dodaj komentarz