• 2015-07-03

Średniowiecze dla każdego

Rusza kolejna edycja wakacyjnych spotkań ze średniowieczem pod nazwą Średniowiecze da się lubić. Jak co roku Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przygotowało szereg atrakcji nie tylko dla miłośników tej barwnej epoki, ale też dla każdego, kto chciałby w sposób namacalny doświadczyć życia w dawnych wiekach.

„Średniowiecze da się lubić” (źródło: materiały prasowe)

„Średniowiecze da się lubić” (źródło: materiały prasowe)

W każdy weekend lipca i sierpnia organizatorzy zapraszają do Barbakanu, na Mury Obronne, do Wieży Ratuszowej, Podziemi Rynku oraz Pałacu Krzysztofory. W programie m.in. średniowieczna kuchnia, detektywistyczna gra miejska, pokazy walk rycerskich, turnieje i zawody, gry i zabawy plebejskie, jarmark, warsztaty w klasztornym skryptorium, zbrojowni i wiele innych. Każdy uczestnik – mały i duży – otrzyma „kartę kariery”, która określi jego pozycję społeczną według zdobytego doświadczenia i umiejętności – od plebejusza po rajcę, rycerza, a nawet kata i inkwizytora.

Poprzez Średniowiecze da się lubić MHK chce pokazać, że wieki średnie zasługują na uwagę i zdecydowanie lepszą „prasę”. Warto je poznawać, bo z nich wyrasta nasza kultura, a uważny obserwator bez trudu zauważy ich bogate dziedzictwo. Każdy znajdzie w nim coś interesującego dla siebie: od zabawy i rozrywki, która ma za zadanie zachęcić i prowadzić do dalszych poszukiwań, po grę miejską, wymagającą niemal kunsztu historyka i umiejętności czytania „żywych źródeł”.

Średniowiecze da się lubić
Lipiec i sierpień 2015 roku
Kraków

Dodaj komentarz