Z Chopinem na wakacje

Od 4 lipca do 23 sierpnia w ramach Małej Akademii Chopinowskiej. Lato odbywać się będą artystyczne weekendy w plenerze: w soboty na Skwerze im. Bohdana Wodiczki przy Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie, a w niedziele w Parku w Żelazowej Woli.

„Mała Akademia Chopinowska” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Mała Akademia Chopinowska” – plakat (źródło: materiały prasowe)

W czasie wakacji Frycek nigdy nie zapominał o rozwijaniu swoich talentów – grał na fortepianie, komponował, rysował, a nawet tańczył i śpiewał. Okazją, by spędzić letnie miesiące równie kreatywnie, jak młody kompozytor będą zajęcia muzyczno-plastyczne Mała Akademia Chopinowska. Lato Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina.

Przez całe wakacje dzieci będą mogły poznawać dźwięki różnych zakątków Europy. Jakiej muzyki słuchano za czasów Chopina w Czechach czy Norwegii? Jak wyglądało życie w ówczesnej Rosji czy Hiszpanii?

Interdyscyplinarne zajęcia pobudzą kreatywność i rozwiną zainteresowania małych chopinologów. Każde ze spotkań ma inspirować do samodzielnych poszukiwań, twórczego pogłębiania wiedzy i doskonalenia różnych umiejętności. Podczas Małej Akademii Chopinowskiej. Lato muzyka klasyczna i ludowa będą przeplatać się ze sztukami wizualnymi, zarówno tradycyjnymi, jak i nowszymi, oraz tańcem i słowem.

Dzieci poznają instrumenty muzyczne, ich brzmienie, budowę, spróbują też same zagrać na skrzypcach, perkusji, klarnecie czy fortepianie.

Zajęcia z cyklu Mała Akademia Chopinowska. Lato rozpoczynają się o godz. 13.00 i udział w nich jest bezpłatny.

Artystyczne weekendy w plenerze Małej Akademii Chopinowskiej. Lato
Od 4 lipca do 23 sierpnia 2015 roku
Instytut Fryderyka Chopina
Warszawa
Żelazowa Wola

Dodaj komentarz