• 2015-07-03

Teatr Baj Pomorski opowiada

W sobotę 4 lipca na Rynku Staromiejskim w Toruniu odbędzie się pokaz przedpremierowy najnowszej sztuki Teatru Baj Pomorski pod tytułem Legendy Toruńskie. Przedstawienie reżyseruje Ireneusz Maciejewski. Wstęp na spektakl jest bezpłatny.

„Legendy Toruńskie” (źródło: materiały prasowe)

„Legendy Toruńskie” (źródło: materiały prasowe)

Legendy Toruńskie to spektakl realizowany w scenerii plenerowej na Rynku Staromiejskim w Toruniu. Pomysł na stworzenie sztuki zrodził się wraz z myślą o wypromowaniu przestrzeni miejskiej. Celem jest ukazanie Torunia jako miasta z tradycją historyczną. Pomóc w tym ma aktualizacja znanych toruńskich legend.

Sztuka jest świetną atrakcją turystyczną, okazją do zapoznania się z lokalnymi opowieściami, a dla wieloletnich mieszkańców Torunia możliwością odświeżenia wiadomości o rodzinnym mieście.

Jak doszło do powstania Torunia? Jak romans Wisły i Baszty doprowadził do powstania nazwy miasta? Co doprowadziło do zburzenia zamku krzyżackiego? Jak Anioł znalazł się w herbie Torunia? W jaki sposób tworzono recepturę najlepszych pierników na świecie i co ma z nimi wspólnego Katarzyna, córka piekarza? Odpowiedzi na wszystkie te pytania zawarte są w spektaklu.

Legendy Toruńskie
Pokazy plenerowe: od 4 lipca 2015 roku
Premiera na Dużej Scenie: 9 lipca 2015 roku
Opracowanie tekstu, scenariusz, reżyseria: Ireneusz Maciejewski
Scenografia: Dariusz Panas
Muzyka: Piotr Klimek
Występują: Edyta Soboczyńska, Grażyna Rutkowska-Kusa
Teatr Baj Pomorski
Toruń

Dodaj komentarz