• 2015-07-02

Zawieszeni między rzeczywistością a fikcją

W czwartek 2 lipca o godz. 18.00 w krakowskiej Pauzie odbędzie się wernisaż Edyty Jabłońskiej Zawieszeni. Wystawę fotografii artystki będzie można oglądać do 29 lipca.

Praca Edyty Jabłońskiej (źródło: materiały prasowe)

Praca Edyty Jabłońskiej (źródło: materiały prasowe)

Często zastanawiałam się nad istnieniem rzeczywistości, która rządzi się odrębnymi prawami i która tylko w niewielkim stopniu koresponduje ze światem teraźniejszym. Uważam, że zastana rzeczywistość z różnych powodów blokuje, ogranicza jednostkę, dlatego uciekam w przestrzeń bardziej dla mnie sprzyjającą, gdzie nie istnieją żadne bariery mentalne, geograficzne czy emocjonalne. Bohaterami moich zdjęć są osoby oscylujące pomiędzy światem żywym a fikcyjnym. W cyklu wykorzystałam kadry z różnych teledysków i filmów, w których starałam się odnaleźć podobny ładunek emocjonalny i nadać wspólny kontekst z pozoru innym sytuacjom – mówi artystka.

Praca Edyty Jabłońskiej (źródło: materiały prasowe)

Praca Edyty Jabłońskiej (źródło: materiały prasowe)

Edyta Jabłońska urodziła się w 1987 roku, jest animatorką kultury oraz edukatorem artystycznym. W 2013 roku ukończyła Akademię Fotografii w Krakowie, gdzie dyplom, którego promotorem był Bownik obroniła z wyróżnieniem. Była finalistką konkursu Projekt Przetwórnia z udziałem Rafała Milacha. Uczestniczyła w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych. Obecnie należy do Stowarzyszenia Fotograficznego FotoBzik.​

Edyta Jabłońska, Zawieszeni
Od 2 do 29 lipca 2015 roku
Wernisaż: 2 lipca 2015 roku
Klub Pauza
Kraków

Dodaj komentarz