• 2015-07-02

Jazzowe dźwięki rodem z Niemiec i Austrii

4 i 5 lipca odbędzie się Weekend z muzyką niemiecką na Festiwalu Strefa Ciszy w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Peder Simonsen, Flowchestrino (źródło: materiały prasowe)

Peder Simonsen, Flowchestrino (źródło: materiały prasowe)

Niemiecka muzyka klasyczna zarówno w wykonaniu tradycyjnym, jak i w nowoczesnej aranżacji to temat kolejnego weekendu Festiwalu Strefa Ciszy. W repertuarze znajdą się znane utwory rodem z Austrii i Niemiec.

Podróż muzyczna do Niemiec rozpocznie się o godz. 12.00 na Scenie Czerwonej przy Trou Madame koncertem kwartetu waltorniowego Mazo Horn Quartet, który utworami od Bacha do Brucknera przeniesie słuchaczy w XVIII i XIX wiek. Niemiecki barok i klasycyzm widzowie poznają razem z Trio Jacek, Agatka i Ja o godz. 13.00 na Scenie Pomarańczowej przy Wodozbiorze. Będzie można usłyszeć kompozycje Mozarta, Händla i Beethovena. W tym samym czasie na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli duet Tandemonos wyruszy w muzyczną podróż przez trzy stulecia muzyki niemieckiej z Telemanem, Panofką i Hindemithem.

Happeningi, czyli muzykowanie z udziałem publiczności to stały punkt programu Festiwalu. O godz. 13.00 na Scenie Żółtej w nawiązaniu do niemieckiej tradycji śpiewania publiczność stworzy chór improwizowany z pomocą animatorów Fundacji Kreatywnej Edukacji.

Festiwal Strefa Ciszy (źródło: materiały prasowe)

Festiwal Strefa Ciszy (źródło: materiały prasowe)

O godz. 19.00 na Scenie Purpurowej przy Świątyni Sybilli w ramach współpracy z zagranicznymi rezydencjami królewskimi, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza publiczność na specjalny koncert zespołu jazzowego Flowchestrino. Jest to nowy zespół na berlińskiej scenie muzycznej, którego brzmienie powstało z połączenia barw smyczków, drzewa i blachy z groovem południowoamerykańskiego bębniarza. Artyści inspirują się muzyką klasyczną, jazzem, free improvisation i word music.

W każdą sobotę i niedzielę o godz. 10.00, 11.00 i 12.00 na Scenie Żółtej przy Starej Kordegardzie na dzieci w wieku 0-5 lat czekają koncerty dla Melomaluszków. Nieco starszych melomanów, w wieku 5-10 lat organizatorzy zapraszają o godz. 15.00, 16.00 i 17.00 na Scenę Żółtą na muzyczne przygody Super Odkrywców. Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia festiwalu jest wolny.

Weekend z muzyką niemiecką
Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival
4 i 5 lipca 2015 roku
Muzeum Łazienki Królewskie
Warszawa

Dodaj komentarz