Orfeusz i Eurydyka na deskach Opery Krakowskiej

4 i 5 lipca o godz. 18.30 odbędą się ostatnie przedstawienia baletu-opery w ramach XIX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej. Będzie to Orfeusz i Eurydyka Ch. W. Glucka w reżyserii i choreografii Giorgia Madia.

„Orfeusz i Eurydyka”, reż. Giorgio Madii (źródło: materiały prasowe)

„Orfeusz i Eurydyka”, reż. Giorgio Madia (źródło: materiały prasowe)

To spektakl będący doskonałym zespoleniem sztuk, śpiewu, tańca i muzyki. Każdy śpiewak w tej inscenizacji ma swoje odbicie w postaci artysty baletu.

Scena oddana została tylko trójce śpiewaków i trójce tancerzy oraz baletowi, który zachwycał i w roli żałobników, i jako duchy ciemności, i mieszkańcy Elizjum, i wreszcie w wieńczącej operę obszernej sekwencji tanecznej. Mnogość i trafność pomysłów choreograficznych Giorgia Madii nadawały spektaklowi właściwe tempo i potęgowały ekspresję.

Anna Woźniakowska, „Kraków” nr 6/6/2013

Wystąpią soliści śpiewacy: Agnieszka Cząstka, Monika Korybalska (Orfeusz), Katarzyna Oleś-Blacha, Iwona Socha (Eurydyka), Agata Widera-Burda, Karolina Wieczorek (Amor) oraz soliści baletu: Dzmitry Prokharau, Robert Kędziński (Orfeusz), Gabriela Kubacka, Agnieszka Chlebowska (Eurydyka), Mizuki Kurosawa, Martyna Dobosz (Amor) oraz zespół baletu.

Orfeusz i Eurydyka
4 i 5 lipca 2015 roku, godz. 18.30
Reżyseria i choreografia: Giorgio Madia
Scenografia i kostiumy: Bruno Schwengl
Spektakl poprowadzi: Piotr Wajrak
Opera Krakowska
Kraków

Dodaj komentarz