Literatura na Open’er Festival

Instytut Książki wspólnie z Programem Trzecim Polskiego Radia i Alter Art również w tym roku szykuje książkowe atrakcje na Festiwalu Open’er. Będzie biblioteka, spotkania autorskie i inne atrakcje. A wszystko to w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Literatura na Open'er Festival, fot. Instytut Książki (źródło: materiały prasowe)

Literatura na Open'er Festival, fot. Instytut Książki (źródło: materiały prasowe)

Biblioteka jest otwarta dla wszystkich od 1 do 4 lipca. Odbędą się konkursy, zabawy literackie i nieformalne spotkania ze znanymi polskim autorami. Wszystkim, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki, organizatorzy zapewnią kontakt z książką. A tym, którzy dotąd stronili od książek, pokażą, że warto czytać.

Dzięki wydawcom, którzy pomogli zapełnić półki biblioteki, wybór będzie ogromny: nowości i klasyka, coś dla miłośników muzyki, filmu, fantastyki i historii, biografii, reportaży, kryminałów i dobrych powieści. Będą też książki dla dzieci i młodzieży.

A w konkursach specjalne nagrody – koszulki Instytutu Książki z Witkacym i Schulzem wyprodukowane przez Pan Tu Nie Stał.

W tym roku Altercafe odwiedzą (zawsze o godz. 16.15):

  • 2 lipca Ziemowit Szczerek,
  • 3 lipca Magdalena Grzebałkowska,
  • 4 lipca Zygmunt Miłoszewski.

Spotkania poprowadzi Michał Nogaś (Program Trzeci Polskiego Radia) i Szymon Kloska (Instytut Książki).

Literatura na Open’er Festival
Od 1 do 4 lipca 2015 roku
Gdynia, lotnisko Gdynia-Kosakowo

Dodaj komentarz