• 2015-07-02

Kino w Teatrze

Już od 9 lipca w Teatrze Muzycznym w Toruniu rusza cykl Na dużym ekranie, czyli kino w Teatrze. W tym roku będzie można zobaczyć nie tylko stare komedie muzyczne, ale też filmy dokumentalne i fabularne poświęcone Stanisławowi Ignacemu Witkiewiczowi – Witkacemu.

„Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze” – plakat (źródło: materiały prasowe)

„Na dużym ekranie, czyli kino w teatrze” – plakat (źródło: materiały prasowe)

2015 rok został ogłoszony rokiem Witkiewiczów (ojca i syna), dlatego Teatr Muzyczny planuje przypominać twórczość artysty bardzo z Toruniem związanego. Filmy będą wyświetlane w teatralnym ogrodzie w każdy czwartek od 9 lipca do 27 sierpnia o godz. 20.00. W przypadku niepogody seanse przeniesione będą do Sali teatralnej. Na wszystkie pokazy obowiązuje wstęp wolny.

Zdjęcie ze spektaklu „Lady Day w Emerson Bar & Grill” (źródło: materiały prasowe)

Zdjęcie ze spektaklu „Lady Day w Emerson Bar & Grill” (źródło: materiały prasowe)

Poza tym w wakacje w ramach cyklu Jazz w Pałacu zagrają Jerzy Małek Group (22 lipca w OSP w Nieszawie), Trio Herdzin/Bogdanowicz/Biskupski w koncercie Seriale seriale (22 lipca w Teatrze Muzycznym) oraz Krzysztof Ścierański New Quartet (29 sierpnia). 18 i 19 lipca Anna Sroka-Hryń i Włodzimierz Nahorny w spektaklu Lady Day w Emerson Bar & Grill przypomną losy Billie Holiday – artystki, której twórczość odegrała niezwykłą rolę w rozwoju muzyki jazzowej. Z kolei 15 sierpnia będzie można zobaczyć Ciao Ciao Bambina. Ten spektakl muzyczny inspirowany życiem Marino Mariniego to podróż przez historię włoskiej piosenki.

Na dużym ekranie, czyli kino w Teatrze
oraz cykl wydarzeń letnich
Od 9 lipca do 27 sierpnia 2015 roku
Teatr Muzyczny
Toruń

Dodaj komentarz