Dyplomy wydziału Architektury i Wzornictwa na Gdynia Design Days 2015

Od 3 lipca, podczas Gdynia Design Days 2015, będzie można oglądać wystawę dyplomów wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Dyplomy wydziału Architektury i Wzornictwa na Gdynia Design Days 2015 (źródło: materiały prasowe)

Dyplomy wydziału Architektury i Wzornictwa na Gdynia Design Days 2015 (źródło: materiały prasowe)

Pomysł na prezentowanie dyplomów uczelni z wieloletnimi tradycjami podczas jednego z najważniejszych festiwali designu w kraju nie jest odosobnioną praktyką. Od lat podczas Dutch Design Week dyplomy prezentują studenci z Eindhoven, podobne praktyki obserwujemy we Włoszech i Niemczech. Wystawa ma na celu zaprezentowanie młodych i świeżo upieczonych absolwentów poza murami macierzystej uczelni. W miejscu gdzie mają okazję poznać opinię nie tylko starszych kolegów działających na rynku zawodowo, ale również dziennikarzy, inwestorów jak i festiwalowych gości, entuzjastów designu. W tym roku po raz pierwszy zapraszamy nie tylko do zwiedzania wystawy, ale także na kuratorskie oprowadzenie i prezentację młodych projektantów. Będzie można z nimi osobiście porozmawiać i dopytać o intrygujące projekty, jak i również nawiązać współpracę.

Architektura i Wzornictwo 2015 to wystawa, na której nie znajdziemy przypadkowych projektów. Prace zostały wyselekcjonowane przez profesjonalne jury składające się z przedstawicieli Akademii Sztuk Pięknych, Centrum Designu Gdynia i niezależnego eksperta. Do wystawy kwalifikowanych jest tylko 10 prac z Wzornictwa i 10 prac z Architektury Wnętrz. Wśród wyróżnionych obecnością na wystawie prac, będzie również przyznana nagroda Grand Prix ufundowana przez Centrum Designu Gdynia dla najlepszego dyplomu z każdego kierunku. Nagroda główna to wyjazd na Dutch Design Festiwal 2015 w Eindhoven.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie dyplomów odbędzie się 3 lipca o godzinie 19:00 podczas uroczystego otwarcia festiwalu w Prototypowniach PPNT (budynek IV).

Kurator wystawy: dr Marta Flisykowska

Wystawa dyplomów wydziału Architektury i Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku
Od 3 do 12 lipca 2015 r.
Oprowadzanie kuratorskie: 5 lipca 2015 r., godz. 14.00
Galerii Centrum Designu Gdynia, budynek III, 1 piętro

Dodaj komentarz