• 2015-07-01

Rygalik. Istota Rzeczy

Druga odsłona cyklu Polskie Projekty. Polscy Projektanci przybliży osiągnięcia Tomka Rygalika – polskiego projektanta, którego prace cieszą się uznaniem na całym świecie – oraz prowadzonej przez niego pracowni Studio Rygalik. Zorganizowana przez Muzeum Miasta Gdyni wystawa Rygalik. Istota rzeczy jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi Gdynia Design Days 2015. Kuratorem ekspozycji jest Anna Maga.

„Rygalik. Istota Rzeczy” (źródło: materiały prasowe)

„Rygalik. Istota Rzeczy” (źródło: materiały prasowe)

Praktyka w najlepszych światowych firmach i biurach projektowych, m.in. w USA i Wielkiej Brytanii, projekty zrealizowane w wielu ważnych miejscach i instytucjach w Europie oraz działalność pedagogiczna związana z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie to główne etapy kariery i sfery aktywności Tomka Rygalika. Wystawa w Muzeum Miasta Gdyni przedstawi najważniejsze prace projektanta – zarówno te pochodzące z wczesnego okresu praktyki projektowej w Nowym Jorku, jak i stanowiące trzon wystawy meble produkowane przez najważniejsze polskie i zagraniczne marki.

Spotkanie z Tomkiem i Gosią Rygalikami oraz Anną Magą, kuratorką wystawy odbędzie się 5 lipca o godz. 14.00 w ramach niedzielnych oprowadzań kuratorskich.

Rygalik. Istota Rzeczy
Wernisaż: 4 lipca 2015 roku, godz. 18.00
Wystawa czynna do 4 października 2015 roku
Muzeum Miasta Gdyni

Dodaj komentarz