Pożegnanie z Bramą Michała Szlagi

5 lipca o godz. 17.00 w Gdańskiej Galerii Miejskiej 1 odbędzie się spotkanie z Michałem Szlagą. Będzie to zamknięcie prezentowanej od 18 czerwca wystawy Brama.

Michał Szlaga, „Brama 139” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Michał Szlaga, „Brama 139” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Projekt ten jest kontynuacją pracy Szlagi koncentrującej się wokół dziedzictwa Stoczni Gdańskiej. Złożyło się na niego kilkadziesiąt fotografii powstałych w latach 2008–2014. Artysta prowadził obserwacje życia codziennego na Placu Solidarności, odświętnych celebracji rocznicowych związanych z „Solidarnością”, a także na budowie Europejskiego Centrum Solidarności i zmianach wokół Placu..

W ramach projektu odbędą się również warsztaty fotograficzne prowadzone przez samego artystę w terminie od 13 do 15 lipca skierowane do fotografów. Zdjęcia, które powstaną podczas warsztatów, będą zaprezentowane na zbiorowej wystawie w Gdańskiej Galerii Miejskiej w 2016 roku.

Michał Szlaga (ur. 1978) – ukończył Wydział Fotografii Gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Systematycznie dokumentuje zmiany polskiej rzeczywistości. Autor głośnego albumu Stocznia Szlaga (2013) oraz wykorzystującego fotografię blogową projektu Polska – Rzeczywistość. Wielokrotnie nagradzany w Polsce i za granicą (m.in. International Photo Awards 2007). Znany także jako fotograf współpracujący z magazynami: „Malemen”, „Przekrój”, „Newsweek Polska”, „Twój Styl” oraz „Viva!”.

Spotkanie z Michałem Szlagą
5 lipca 2015 roku, godz. 17.00
Gdańska Galeria Miejska 1

Dodaj komentarz