• 2015-07-01

Maria Peszek zagra Koncert pod Gwiazdami

3 lipca w Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu wystąpi Maria Peszek. Koncert jest częścią cyklu Koncerty pod Gwiazdami 2015.

Maria Peszek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maria Peszek (źródło: materiały prasowe organizatora)

Maria Peszek rozpoczęła karierę muzyczną w 2005 roku tworząc widowisko muzyczne i płytę Miasto mania. To właśnie z tym projektem ostatni raz gościła w Dworze Artusa podczas dwunastej edycji Koncertów pod Gwiazdami. W dwa lata później wyszła druga płyta długogrająca Marii Peszek zatytułowana Maria Awaria. Obie cieszyły się uznaniem krytyki, a przede wszystkim publiczności, i ugruntowały mocną pozycję bardzo rozpoznawalnej wokalistki.

Niewątpliwym sukcesem była ostatnia płyta Jezus Maria Peszek. Po jej wydaniu artystka zagrała trzy trasy koncertowe. Imponującą w sumie ilość – około 90 koncertów. Nagrała w tym czasie płytę live. To wszystko pokazuje skalę sukcesu, jaki kolejny raz osiągnęła.

Podczas koncertu usłyszymy przekrojowy materiał, coś starego, coś pożyczonego, coś innego, ale znając Marię, na pewno nie obejdzie się bez niespodzianek. Bo Marię Peszek można kochać albo nienawidzić, ale nie można pozostać obojętnym.

To niesamowite uczucie, gdy stoisz na scenie i widzisz takie żywiołowe reakcje, kiedy ludzie śpiewają głośniej niż ty. Taki emocjonalny odbiór publiczności pokazuje, że to co robię ma sens. Jeśli otrzymuję tak olbrzymi odzew z tamtej strony, to wiem, że warto było się narażać, znosić ataki i iść własną drogą.

Koncert Marii Peszek
3 lipca 2015 roku
Amfiteatr Muzeum Etnograficznego
Toruń

Dodaj komentarz