• 2015-07-01

Reżyserski debiut Ryana Goslinga od lipca w kinach

10 lipca polską premierę będzie mieć Lost River, reżyserski debiut Ryana Goslinga. W rolach głównych: Christina Hendricks, Saoirse Ronan, Eva Mendes i Ben Mendelsoh.

„Lost River”, reż. Ryan Gosling, plakat (źródło: materiały prasowe)

„Lost River”, reż. Ryan Gosling, plakat (źródło: materiały prasowe)

Detroit. Przeklęte miejsce, w którym jedni próbują przetrwać, inni oddają się perwersyjnym fantazjom. Okolicą rządzi Bully, który obcina wargi nożyczkami każdemu, kto mu się sprzeciwi. W domu na przedmieściach katatoniczna staruszka Belladonna zawiesza się w świecie swoich wspomnień. W centrum miasta wyuzdany bankier Dave aranżuje krwawe przedstawienia w nocnym klubie, do którego ściągają tłumy. Zmysłowa Billy spełnia jego psychopatyczne zachcianki, by nie stracić dachu nad głową. Jej starszy syn – Bones pomaga matce, zbierając złom, czym naraża się Bully’emu. Rozumie go tylko Rat – dziewczyna z sąsiedztwa ze szczurem w rękawie. Razem snują się po okolicy. Tylko ona wie, jak to wszystko się zaczęło i jak to wszystko zakończyć.

Gosling jako aktor zdobył uznanie krytyków dzięki swoim wyborom różnorodnych ról filmowych i tworzeniu charakterystycznych kreacji. W wieku 32 lat był jednym z najbardziej rozpoznawalnych aktorów na świecie. Właśnie wtedy ogłosił światu, że robi sobie przerwę w aktorstwie. Rok później zaskoczył fanów swoim debiutem reżyserskim. Dziś przyznaje: powód, dla którego chciałem nakręcić Lost River jest prosty – chciałem zobaczyć taki film. 

Lost River
Scenariusz i reżyseria: Ryan Gosling
Zdjęcia: Benoît Debie
Muzyka: Johnny Jewel
Obsada: Christina Hendricks, Saoirse Ronan, Eva Mendes, Ben Mendelsoh
Dystrybucja: Best Film
W kinach od 10 lipca 2015 r.

Dodaj komentarz