Kultura dostępna, kultura legalna

Kultura Na Widoku, czyli multimedialna biblioteka podróżująca po Polsce, już dziś odwiedzi Wrocław. Inauguracja projektu w stolicy Dolnego Śląska odbędzie się 1 lipca w Sky Tower.

Kultura na Widoku (źródło: materiały prasowe)

Kultura Na Widoku (źródło: materiały prasowe)

Przez trzy tygodnie wszyscy, którzy odwiedzą Sky Tower będą mieli możliwość pobrania ponad 900 utworów w cyfrowej formie na smartfony i inne urządzenia mobilne. W projekt zaangażowało się wielu polskich twórców, rekomendujących utwory zgromadzone na instalacji. Na pięciu regałach Kultury Na Widoku znajdą się utwory, które zostały skatalogowane w kilku kategoriach – filmy, muzyka, książki, gry oraz historia. Użytkownicy instalacji będą mogli pobrać z legalnego źródła najważniejsze polskie produkcje filmowe z ostatniej dekady, albumy muzyczne z muzyką polską, zagraniczną, pop czy klasyką, literackie bestsellery, audiobooki, zdjęcia i plakaty.

Korzystajmy z kultury, również tej wirtualnej, mądrze. Użytkując portale umieszczające legalnie treści, szanujemy artystów, którzy piszą, tworzą, komponują dla nas – mówi Kinga Jakubowska Prezes Fundacji Legalna Kultura.

Celem projektu Kultura Na Widoku jest promowanie kultury jako bytu szeroko dostępnego, a nie luksusowego. Mamy nadzieję, że wiele osób dołączy do tej akcji społecznej, promującej korzystanie z legalnych źródeł kultury – zachęca Dorota Żmiejko, Manager ds. Marketingu Sky Tower SA.

W 2014 roku odbyła się pierwsza edycja projektu Kultura Na Widoku. W tym roku multimedialna biblioteka pojawi się w 48 miejscach oraz na 14 festiwalach m. in. Bydgoszczy, Gdańsku, Poznaniu, Warszawie. Projekt Legalna Kultura popierają przedstawiciele środowisk twórczych, również z Wrocławia – Robert Gonera, Magdalena Kumorek, Ewa Skibińska czy L.U.C.

Kultura Na Widoku 
Od 1 do 22 lipca 2015 roku
Wrocław
Fundacja Legalna Kultura

1 komentarz do artykułu “Kultura dostępna, kultura legalna”

  1. piotr

    Bylem, widzialem i polecam. Poza tym w Sky tower swietnie mozna spedzic czas

Dodaj komentarz