Rozpoczyna się wakacyjna Akademia Małego Kustosza

W najbliższy czwartek, 2 lipca, o godz. 12.00 rozpocznie się w Muzeum Miasta Łodzi wakacyjny cykl warsztatów dla dzieci zatytułowany Akademia Małego Kustosza. We wszystkie czwartki lipca i sierpnia będą się odbywały różnorodne zajęcia związane z funkcjonowaniem muzeum.

„Akademia Małego Kustosza” (źródło: materiały prasowe)

„Akademia Małego Kustosza” (źródło: materiały prasowe)

Podczas zróżnicowanych tematycznie warsztatów dzieci dowiedzą się, jak pracuje się w muzeum – będą mogły wcielić się w role kustoszy, konserwatorów lub edukatorów muzealnych, wykonując zadania takie jak opis eksponatu, oprowadzanie wycieczki itp. Wybranym lekcjom będą towarzyszyły warsztaty plastyczne przygotowane przez doktorantki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Pierwsze zajęcia pt. Muzeum – nie tylko cztery ściany dotyczyć będą ważnej części Pałacu Poznańskich, jaką jest zabytkowy ogród. Uczestnicy poznają jego historię, skrywające się w nim skarby przyrody oraz dzieła sztuki, a także tajniki pracy architekta zieleni. W części plastycznej pod okiem profesjonalnych artystów będą mogli samodzielnie stworzyć makietę swojego wymarzonego, tajemniczego ogrodu.

Szczegóły dotyczące kolejnych zajęć będą publikowane w każdy poniedziałek na stronie internetowej Muzeum Miasta Łodzi i profilu facebookowym. Miejscem zbiórki na każde warsztaty jest hol główny muzeum.

Wstęp jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy, które prowadzi Dział Upowszechniania i Edukacji.

Akademia Małego Kustosza
2, 9, 16, 23, 30 lipca oraz 6, 13, 20, 27 sierpnia 2015 roku, godz. 12.00–14.00
Muzeum Miasta Łodzi

Dodaj komentarz