• 2015-06-30

Oliver Koletzki i Sebo K gwiazdami Audioriver

Po raz pierwszy w historii Audioriver także na rynku Starego Miasta wystąpią zagraniczne gwiazdy. Będą to Oliver Koletzki oraz Sebo K.

10. edycja Audioriver (źródło: materiały prasowe organizatora)

10. edycja Audioriver (źródło: materiały prasowe organizatora)

Do programu plażowej części festiwalu dołączają artyści z francuskiego kolektywu Club Cheval – Panteros666, Sam Tiba i Canblaster – zamykając tym samym listę zagranicznych gwiazd, które zagrają w Płocku w dniach 24–26 lipca. Co więcej, wszystkie karnety trzydniowe i bilety jednodniowe na niedzielę zostały już wyprzedane.

Na rynku Starego Miasta od wielu lat odbywają się Targi Muzyczne Audioriver, które za dnia, w piątki i soboty, przyciągają tysiące osób zainteresowanych zarówno ofertą wystawców, jak i zabawą przy tamtejszej scenie – mówi rzecznik prasowy Audioriver, Łukasz Napora. Bardzo się cieszymy, że marka Virgin Mobile postanowiła wesprzeć ten punkt festiwalu i wyraźnie uatrakcyjnić jego program, przeznaczając fundusze na sprowadzenie dwóch zagranicznych gwiazd. To idealna sytuacja, gdy sponsoring rozwija ofertę wydarzenia, a nie ogranicza się do działań czysto reklamowych. Tym samym scena na rynku nazywać się będzie Virgin Mobile Stage.

Choć w biografiach DJ-skich często czytamy sztampowe zdania w stylu „muzyką interesował się od najmłodszych lat” albo „szturmem wdarł się na elektroniczną scenę”, to w przypadku Olivera Koletzkiego, ich użycie byłoby w pełni uzasadnione. Produkcją zajmował się już bowiem jako 12-latek, do czego używał swojego Commodore C64, a jego pierwszy singel – wiele lat później – był najlepiej sprzedającym się wydawnictwem w historii wytwórni Svena Vätha, najlepiej sprzedającym się utworem techno 2005 roku, a prestiżowy magazyn „Groove” ogłosił Olivera odkryciem minionych dwunastu miesięcy.

Dotychczas ogłoszeni artyści to: Underworld, Róisín Murphy, Adam Beyer, ALSO (Second Storey & Appleblim) live, Anja Schneider, Audion live, Bicep, Baasch, Ben Klock, Black Coffee, Breakage, CW/A live, Damian Lazarus & The Ancient Moons, dBridge, Dieselboy, DJ Marky feat. Stamina MC, Fur Coat, Gramatik live, Graze live, Hercules & Love Affair, High Contrast, Icicle – Entropy live, Jaguar Skills, John Talabot, Joy Orbison, Kalipo live, Karenn live, London Elektricity Hospital Summer Set, Marcel Dettmann, Nervy, Noisia, Rawtekk live, Roni Size Reprazent live, Rødhåd, Simian Mobile Disco (dj set), Solomun, SpectraSoul, Spor feat. SP:MC, Tale Of Us, Technimatic, Tiga live oraz Zenker Brothers.

10. edycja Audioriver
Od 24 do 26 lipca 2015 roku
Płock

Dodaj komentarz