• 2015-06-26

Nova Muzyka i Architektura w przestrzeniach Torunia

Już po raz dziewiętnasty w Toruniu, lecz tym razem pod nową nazwą, odbędzie się XIX Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”. Jego ideą jest prezentowanie muzyki klasycznej w zabytkowych wnętrzach w mieście.

XIX Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” – plakat (źródło: materiały prasowe)

XIX Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura” – plakat (źródło: materiały prasowe)

Festiwal odbywać się będzie od 28 czerwca do 29 sierpnia, a zainaugurowany zostanie wraz ze Świętem Miasta. W trakcie koncertu Wieczór Trzech Tenorów wystąpią wybitni, uznani na arenie międzynarodowej soliści: Adam Zdunikowski, Tadeusz Szlenkier i Tomasz Kuk wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego. Podczas festiwalu nie zabraknie również wielu znanych zagranicznych artystów: Laurence i Daniel Benzakoun (Francja), Carlo Torlontano (Włochy), Miriam Rodriguez Brüllová (Słowacja), Pavol Remenár (solista słowackiej Opery Narodowej), Peter Mante’s Gospel Project (Niemcy), Petri Tapio Mattson, Louna Hosia, Ilpo Laspas (Finlandia). Do Torunia przyjedzie elita pianistycznej młodzieży z całego świata, która podczas tegorocznej edycji Paderewski Piano Academy zaprezentuje dzieła największych mistrzów.

Dodatkową atrakcją festiwalu są projekcje filmowe, które odbędą się w Centrum Popularyzacji Kosmosu „Planetarium – Toruń”, kawiarni Alliance Française w Toruniu, Hanza Cafe oraz sali kinowej Dworu Artusa. Dzieciom organizatorzy proponują zwiedzanie naszego miasta z profesjonalnym przewodnikiem, który poprowadzi je Szlakiem Fryderyka Chopina. W ramach festiwalu odbędą się także wystawy: Architektura Muzyki na Świecie, Wszechstronni Rzemieślnicy i Utalentowani Artyści. Spółdzielnia RZUT 1935–1996 (w ramach festiwalu TORMIAR) oraz prezentacja zdjęć astronauty Soichi Noguchi, inspirowanych muzyką Fryderyka Chopina.

XIX Międzynarodowy Festiwal „Nova Muzyka i Architektura”
Od 28 czerwca do 29 sierpnia 2015 roku
Toruń

Dodaj komentarz